|||
lublin i okolice - informacje

...

Ministerialna Wizyta w Puławach: Rozmowy o Zabytkach i Dziedzictwie Kulturowym


Ministerialna Wizyta w Puławach: Rozmowy o Zabytkach i Dziedzictwie Kulturowym

W środę Puławy gościły ważnego gościa - Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, Bożenę Żelazowską. Wizyta miała na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z ochroną i promocją zabytków w regionie.

Podczas spotkania w starostwie powiatowym, minister Żelazowska rozmawiała z członkami zarządu powiatu oraz dyrektorem Muzeum w Janowcu. Głównym tematem dyskusji były możliwości współpracy na rzecz zachowania i rewitalizacji obiektów o znaczeniu historycznym i kulturowym.

W trakcie wizyty, minister Żelazowska podkreśliła znaczenie dziedzictwa kulturowego dla tożsamości regionu i jego mieszkańców. Zwróciła uwagę na potrzebę inwestowania w ochronę zabytków oraz na konieczność wspierania lokalnych inicjatyw mających na celu promocję i edukację w zakresie dziedzictwa kulturowego.

Jednym z ważnych tematów poruszonych podczas spotkania była kwestia finansowania projektów związanych z ochroną zabytków. Minister Żelazowska zapewniła o wsparciu ze strony ministerstwa dla inicjatyw mających na celu renowację i konserwację obiektów o znaczeniu historycznym.

Wizyta w Puławach była również okazją do zapoznania się z lokalnymi zabytkami. Minister Żelazowska odwiedziła m.in. Pałac Czartoryskich, który jest jednym z najważniejszych obiektów kulturowych w regionie. Podczas zwiedzania, minister podkreśliła znaczenie takich miejsc dla zachowania pamięci historycznej i tożsamości kulturowej.

Spotkanie w Puławach zakończyło się deklaracją współpracy i wymiany doświadczeń między lokalnymi władzami a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wizyta minister Żelazowskiej była ważnym impulsem do dalszych działań na rzecz ochrony i promocji zabytków w regionie lubelskim.

Dzięki takim inicjatywom, jak wizyta ministerialna w Puławach, możliwe jest zachowanie i przekazanie kolejnym pokoleniom bogatego dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 01 lutego 2025

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.