|||
lublin i okolice - informacje

...

Christiane Hoffmann w Lublinie: Wędrówka Śladami Pamięci


Christiane Hoffmann w Lublinie: Wędrówka Śladami Pamięci

W najbliższy czwartek, 20 kwietnia, mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny będą mieli szansę na niezwykłe spotkanie z Christiane Hoffmann, autorką poruszającej książki "Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca". Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie i będzie okazją do refleksji nad wspólną polsko-niemiecką pamięcią historyczną.

Christiane Hoffmann, niemiecka dziennikarka i pisarka, podzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat trudnej historii swojej rodziny. Jej ojciec, uciekający przed Armią Czerwoną w 1945 roku, stał się symbolem tragicznych losów wielu Niemców w czasie II wojny światowej. Hoffmann, podążając śladami ojca, odkrywa nie tylko bolesne historie, ale także próbuje zrozumieć, dlaczego niektóre wydarzenia zostały wyparte z pamięci zbiorowej.

Spotkanie z Christiane Hoffmann będzie nie tylko okazją do poznania jej książki, ale także do dyskusji na temat roli pamięci historycznej w budowaniu współczesnych relacji polsko-niemieckich. Autorka zachęca do otwartego dialogu i refleksji nad tym, jak wspólna przeszłość wpływa na teraźniejszość i przyszłość obu narodów.

Wydarzenie to jest szczególnie ważne w kontekście rosnącego zainteresowania historią i tożsamością w obliczu wyzwań współczesnego świata. Spotkanie z Christiane Hoffmann może być inspiracją do głębszego zrozumienia przeszłości i budowania lepszej przyszłości opartej na wzajemnym szacunku i pojednaniu.

Wszystkich zainteresowanych historią, pamięcią zbiorową oraz relacjami polsko-niemieckimi zapraszamy do udziału w spotkaniu z Christiane Hoffmann. Będzie to niezwykła okazja do wymiany myśli i doświadczeń, a także do zadawania pytań autorce, która dzieli się swoją osobistą historią w imię lepszego zrozumienia i pojednania.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 25 listopada 2024

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.