|||
lublin i okolice - informacje

...

Kontrowersje wokół lubelskiego SOR-u: „Lekarka mnie obrażała”


Kontrowersje wokół lubelskiego SOR-u: „Lekarka mnie obrażała”

„Nie mam, gdzie położyć pacjentów z Lublina, a przywożą mi śmieci z Poniatowej” – te szokujące słowa usłyszała pani Monika podczas swojej wizyty na oddziale ratunkowym szpitala w Lublinie. Jak twierdzi kobieta, była nie tylko zlekceważona, ale również publicznie poniżona przez personel medyczny. Wydarzenia te wzbudziły burzliwą dyskusję wśród pacjentów oraz lokalnej społeczności.

Z relacji pani Moniki wynika, że cała sytuacja miała miejsce na oddziale ratunkowym, gdzie zgłosiła się z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Według jej słów, lekarka miała na głos czytać jej dokumentację medyczną, jednocześnie wyrażając obraźliwe komentarze w obecności innych pacjentów. „To było upokarzające” – relacjonuje pani Monika. „Nie spodziewałam się, że spotka mnie coś takiego w szpitalu”.

Incydent, który opisała pacjentka, wywołał falę krytyki skierowanej zarówno w stronę szpitala, jak i personelu. Pani Monika nie jest jedyną osobą, która zgłaszała skargi na działanie oddziału ratunkowego w Lublinie. W ostatnich miesiącach coraz więcej pacjentów skarży się na sposób, w jaki są traktowani przez personel medyczny. „Nikt nie powinien być traktowany w ten sposób, zwłaszcza w sytuacji, kiedy potrzebuje pomocy” – podkreśla.

Szpital, do którego odnosi się skarga, wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaznacza, że przypadki takie są traktowane z najwyższą powagą. „Nie tolerujemy niewłaściwego zachowania personelu wobec pacjentów” – brzmi fragment oświadczenia. Równocześnie placówka informuje o rozpoczęciu wewnętrznego śledztwa, mającego na celu wyjaśnienie sprawy i ewentualne wyciągnięcie konsekwencji wobec odpowiedzialnych osób.

Wydarzenia z Lublina uwidaczniają rosnący problem z przeciążeniem systemu ochrony zdrowia. Coraz więcej pacjentów, z różnych zakątków województwa, trafia na SOR-y, co prowadzi do stresu i napięć zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. Sytuacje takie, jak opisana przez panią Monikę, stają się niestety coraz częstsze.

Jednakże, jak podkreślają eksperci, traktowanie pacjentów z szacunkiem i empatią powinno być standardem, bez względu na warunki pracy. Wielu pacjentów, takich jak pani Monika, liczy na to, że ich głosy zostaną usłyszane, a system ochrony zdrowia przejdzie niezbędne reformy, które poprawią jakość opieki medycznej.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 17 sierpnia 2024

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.