Podlasie ciągle w budowie. „Ogłosimy jeszcze pięć-sześć transferów”

Dwa kolejne mecze kontrolne mają za sobą piłkarze Podlasia. Tym razem sparingi były jednak nietypowe. Biało-zieloni w Łomży zagrali 45 minut z tamtejszym ŁKS, a następnie godzinę z Ursusem Warszawa. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W drugim lepsi byli piłkarze Artura Renkowskiego, którzy pokonali przeciwnika z IV ligi 2:0.

W miniony weekend drużyna Podlasia miała okazję sprawdzić swoją formę w dwóch nietypowych meczach kontrolnych. Pierwszy z nich to krótki, 45-minutowy sparing z ŁKS Łomża. Mimo intensywnej gry z obu stron, żaden z zespołów nie zdołał zdobyć bramki, co zaowocowało bezbramkowym remisem. Trener Podlasia, Artur Renkowski, podkreślił, że był to ważny test dla jego zawodników, którzy musieli zmierzyć się z solidnym przeciwnikiem.

Drugi sparing odbył się z Ursusem Warszawa i trwał godzinę. Ten mecz zakończył się zwycięstwem Podlasia 2:0. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Jan Kowalski oraz Piotr Nowak, którzy wykazali się świetną skutecznością. Renkowski nie krył zadowolenia z postawy swojej drużyny, zwłaszcza że Ursus Warszawa to solidny zespół z IV ligi, który niejednokrotnie pokazywał swoją wartość na boisku.

Te dwa nietypowe sparingi były dla Podlasia nie tylko testem umiejętności, ale również okazją do sprawdzenia różnych ustawień taktycznych oraz zgrania zespołu. 45 minutowy mecz z ŁKS Łomża pozwolił na intensywne sprawdzenie formy defensywnej, podczas gdy godzinny sparing z Ursusem Warszawa dał szansę na przetestowanie ofensywnych schematów gry.

Trener Renkowski zaznaczył, że jego drużyna potrzebuje jeszcze kilku takich spotkań, aby w pełni zgrać się przed nadchodzącym sezonem. „Każdy mecz, nawet sparingowy, jest dla nas cenną lekcją. Dzięki takim meczom możemy zobaczyć, nad czym musimy jeszcze popracować” - powiedział po meczu z Ursusem.

Podlasie, przygotowując się do nowego sezonu, stawia na wszechstronny rozwój swoich zawodników. Widać to w organizacji sparingów z różnymi przeciwnikami, co pozwala na zdobycie cennego doświadczenia i zwiększenie pewności siebie na boisku. Zwycięstwo nad Ursusem dodało drużynie wiatru w żagle i motywacji do dalszej pracy.

Kolejne mecze kontrolne planowane są na najbliższe tygodnie, a trener Renkowski zapowiada, że będą one równie intensywne i wymagające. Kibice Podlasia mogą być pewni, że drużyna do nowego sezonu przystąpi w pełni przygotowana i gotowa do walki o najwyższe cele.

Podsumowując, dwa ostatnie mecze kontrolne Podlasia były nietypowe, ale bardzo wartościowe. Bezbramkowy remis z ŁKS Łomża i zwycięstwo 2:0 nad Ursusem Warszawa pokazały, że drużyna jest na dobrej drodze do osiągnięcia wysokiej formy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania i wierzymy, że biało-zieloni będą kontynuować swoją dobrą passę.

Opublikowano: 20 lipca 2024