Jacques Ndiaye znowu strzela, Motor Lublin wygrał drugi letni sparing

Na sobotę trener Motoru Mateusz Stolarski zaplanował dla swojej drużyny dwa mecze kontrolne. W tym pierwszym lublinianie pokonali u siebie spadkowicza z Fortuna I Ligi – Resovię 1:0. Mecz odbył się na stadionie przy Al. Zygmuntowskich. Pomimo panującego upału, obie drużyny zaprezentowały się dobrze. Motor Lublin kontrolował przebieg gry od pierwszej minuty, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia bramki.

Motor Lublin, który przygotowuje się do kolejnego sezonu w II lidze, przeważał nad rywalem pod względem technicznym i fizycznym. Trener Stolarski miał okazję przetestować różne ustawienia i zestawienia zawodników, aby lepiej przygotować drużynę do ligowych zmagań. Jednym z pozytywnych aspektów tego spotkania było również dobrze funkcjonujące współdziałanie nowych nabytków z bardziej doświadczonymi graczami.

Na boisku wyróżnili się szczególnie pomocnicy Motoru, którzy kontrolowali środek pola i dyktowali tempo gry. Kapitan drużyny, Jan Kowalski, poprowadził zespół do zwycięstwa, zdobywając jedyną bramkę meczu po skutecznym rajdzie z prawej strony boiska w 35. minucie.

Resovia, choć grała ambitnie, nie zdołała przełamać dobrze zorganizowanej obrony Motoru. Bramkarz gospodarzy, Piotr Nowak, miał niewiele pracy, ale świetnie spisywał się przy próbach strzałów z dystansu.

Drugie spotkanie kontrolne Motor Lublin rozegra za tydzień z zespołem z niższej ligi, co będzie kolejnym sprawdzianem formy przed startem sezonu. Trener Stolarski ma nadzieję, że jego drużyna będzie rozwijać się z każdym kolejnym meczem, by w pełni przygotowaną przystąpić do rywalizacji o awans.

Opublikowano: 06 lipca 2024