Euro 2024: Kolejny konkurs rzutów karnych wyłonił półfinalistę. Anglia gra dalej

Kolejny mecz ćwierćfinałowy Euro 2024 musiał rozstrzygnąć konkurs jedenastek. Po 120 minutach meczu pomiędzy Anglią, a Szwajcarią był remis 1:1. A w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Wysp Brytyjskich i zapewnili sobie awans do półfinału.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, z intensywną grą obu drużyn. Szwajcarzy, którzy pokazali swoją siłę w fazie grupowej, nie zamierzali ustępować faworyzowanym Anglikom. Pierwsza połowa była zacięta, z kilkoma groźnymi akcjami po obu stronach, ale żadna z drużyn nie zdołała wprowadzić piłki do siatki.

Drugie 45 minut przyniosło większą determinację ze strony Anglii, która zaczęła dominować w środku pola. To jednak Szwajcarzy jako pierwsi otworzyli wynik meczu po szybkiej kontrze i precyzyjnym strzale. Anglia odpowiedziała szybko, odbijając się po stracie gola, i doprowadziła do remisu po świetnie wykonanym rzucie wolnym.

Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry były nerwowe, obie drużyny miały okazje na strzelenie zwycięskiej bramki, ale bez skutku. Przeszło do dogrywki, gdzie pomimo zmęczenia zawodnicy obu drużyn kontynuowali walkę o awans do dalszej fazy turnieju.

Po dodatkowych 30 minutach, kiedy wynik nie uległ zmianie, przyszedł czas na rzuty karne. Wielka presja spoczywała na barkach piłkarzy i bramkarzy. Anglia, z zimną krwią i pewnością siebie, wykonała swoje jedenastki bezbłędnie, podczas gdy Szwajcarzy nie zdołali utrzymać takiej skuteczności.

Kluczową rolę odegrał bramkarz angielski, który zdołał obronić jeden ze strzałów rywali, co otworzyło drogę do zwycięstwa dla jego zespołu. Po zakończeniu dramatycznej serii rzutów karnych, angielscy kibice mogli świętować awans swojej drużyny do półfinału, gdzie zmierzą się z jednym z faworytów turnieju.

Anglia, która od lat borykała się z presją i oczekiwaniami kibiców na wielkie sukcesy, znalazła się teraz w doskonałej sytuacji, by dalej kontynuować swoją drogę w Euro 2024. Czy potrafią wykorzystać ten moment i sięgnąć po tytuł mistrzowski? Tego dowiemy się już niebawem, w kolejnych emocjonujących spotkaniach tego fascynującego turnieju.

Opublikowano: 06 lipca 2024