Hiszpania rozpoczęła Euro 2024 od pewnego zwycięstwa nad Chorwacją [zobacz bramki]

Pierwszy z hitów fazy grupowej nie dostarczył spodziewanych emocji. Hiszpania już do przerwy prowadziła z Chorwacją 3:0, demonstrując znaczną przewagę nad swoimi rywalami. Ostatecznie drużyna Luisa de la Fuente pokonała rywali właśnie trzema bramkami, zakończywszy mecz wynikiem 3:0.

Hiszpanie od początku kontrolowali przebieg gry, grając z charakterystyczną dla siebie techniką i szybkością. Już w 12. minucie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego objęli prowadzenie po trafieniu Carlosa Solera. Chorwaci próbowali odpowiedzieć, ale ich ataki były niemrawe i nieskuteczne, co wykorzystała drużyna Hiszpanii do kolejnych dwóch trafień przed przerwą.

Po wznowieniu gry obraz spotkania się nie zmienił. Hiszpańska obrona utrzymywała dominację nad chorwackimi napastnikami, a ich pomocnicy skutecznie konstruowali ataki. W 63. minucie kolejną bramkę zdobył Rodrigo Alcantara, ustalając wynik na 3:0.

W końcówce meczu Chorwacja próbowała zdobyć honorowego gola, ale nie zdołała przełamać solidnej obrony Hiszpanii. Ostatecznie mecz zakończył się bez większych niespodzianek, potwierdzając dominację i wysoką formę zespołu Luisa de la Fuente.

Mecz ten może stanowić punkt wyjścia dla Hiszpanii w dalszej części turnieju. Ich pewne zwycięstwo z silnym rywalem pokazuje, że są gotowi na wyzwania, jakie niesie ze sobą Euro 2024. Dla Chorwacji natomiast to porażka, która zobowiązuje ich do poprawy formy w kolejnych spotkaniach grupowych, jeśli chcą awansować do dalszych faz turnieju.

Opublikowano: 15 czerwca 2024