Euro 2024: Dramat Chorwacji w doliczonym czasie i radość Włochów

Do ostatniej chwili trwała walka o awans do fazy pucharowej w grupie B Euro 2024. Długo wydawało się, że z drugiego miejsca wyjdzie Chorwacja, która prowadziła z Włochami 1:0. „Azzuri” wyrównali jednak w dramatycznych okolicznościach - w ósmej minucie doliczonego czasu gry, co zmieniło oblicze tabeli. Ostatecznie to drużyna Luciano Spalettiego zajęła drugą lokatę, dając sobie szansę na dalsze występy na mistrzostwach.

Hiszpania natomiast, walcząca o dominację w grupie B, zdołała pokonać Albanię zaledwie 1:0. Wynik ten nie odzwierciedlał pełnej kontroli „Furia Roja” nad grą, jednak trzy punkty wystarczyły, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie. To oznacza, że Hiszpanie będą mieli korzystniejszy los w dalszej fazie turnieju, unikając silniejszych rywali na początku.

Decydujące starcie o awans rozegrała także drużyna Szkocji, która musiała wygrać ze Słowacją, aby mieć szansę na przetrwanie w turnieju. Pomimo zaciętej gry i wielu okazji, Szkoci nie zdołali pokonać bramkarza rywali, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. To oznaczało koniec marzeń Szkocji o dalszych występach na Euro 2024.

W grupie B emocje sięgnęły zenitu w ostatnich minutach każdego spotkania. Widzowie byli świadkami niespodziewanych zwrotów akcji i decydujących trafień, które kształtowały losy drużyn. Po zakończeniu wszystkich meczów wiadomo już, które reprezentacje awansują do fazy pucharowej, a które zakończą swój udział na tym etapie turnieju.

Dla fanów piłki nożnej to czas nie tylko śledzenia wyników, ale także analizy taktyki i indywidualnych umiejętności zawodników. Euro 2024 dostarcza wielu emocji i niezapomnianych momentów, które na długo pozostaną w pamięci kibiców na całym świecie.

Opublikowano: 24 czerwca 2024