Drugi letni sparing i druga wygrana Górnika Łęczna

Drugi mecz kontrolny i druga wygrana. W sobotę na stadionie w Łęcznej tamtejszy Górnik pokonał w meczu sparingowym beniaminka Fortuna I Ligi – Pogoń Siedlce 3:1. Tym samym zielono-czarni na obóz w Kielcach wyjadą w dobrych nastrojach.

Mecz rozpoczął się od ofensywnego podejścia gospodarzy, którzy od pierwszych minut starali się narzucić swój styl gry. Już w 12. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego, który precyzyjnym uderzeniem zamienił Jan Kowalski. Beniaminek ligi okazał się jednak twardym orzechem do zgryzienia, odpowiadając kilkoma groźnymi kontratakami, które zmusiły bramkarza Łęcznej do kilku skutecznych interwencji.

Drugą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy od razu po wznowieniu gry stworzyli kilka sytuacji pod bramką Górnika. Mimo to to gospodarze potrafili utrzymać koncentrację i odpowiedzieć swoim rywalom skuteczną akcją ofensywną. W 65. minucie Michał Nowak podwyższył prowadzenie Górnika po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Pogoń Siedlce nie zamierzała się jednak poddawać i próbowała odrobić straty, co doprowadziło do wyrównanej końcówki spotkania. Ostatecznie to jednak Górnik Łęczna zapewnił sobie zwycięstwo po bramce Marcina Wiśniewskiego, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali, ustalając wynik na 3:1.

Po zakończeniu meczu trener Górnika, Adam Nowak, podkreślił pozytywne aspekty gry swojego zespołu, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie jego podopieczni potrafili skutecznie realizować założenia taktyczne. Jednocześnie nie ukrywał, że przed drużyną wciąż wiele pracy przed sezonem ligowym.

Kibice Górnika mają powody do optymizmu patrząc na przebieg ostatnich meczów kontrolnych. Wszystko wskazuje na to, że drużyna z Łęcznej stopniowo znajduje swoją formę i może liczyć na skuteczne występy w nadchodzących rozgrywkach. Najbliższe tygodnie będą kluczowe dla ostatecznego ukształtowania składu i taktyki, ale pierwsze kroki są obiecujące.

Opublikowano: 29 czerwca 2024