Szósty ligowy mecz u siebie w tym roku i pierwsza wygrana Avii Świdnik

Czekali, czekali i wreszcie się doczekali. Avia w sobotę zgarnęła pierwszą w tym roku, pełną pulę na swoim boisku. Świdniczanie po dobrej pierwszej połowie i gorszej drugiej pokonali Wiślan Jaśkowice 2:1.

Od początku sezonu drużyna z Świdnika nie miała łatwego życia na własnym boisku, gdzie przegrała trzy mecze i zremisowała jeden. Jednak w ostatnim meczu z drużyną Wiślan Jaśkowice udało im się w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo u siebie.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a obie drużyny starały się przejąć inicjatywę i stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 25. minucie Avia objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Damiana Kaczmarka. Świdniczanie mając przewagę na boisku stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak nie udało im się wykorzystać żadnej z nich.

W drugiej połowie Wiślanie Jaśkowice postanowili zaatakować i próbowali odrobić straty. W końcu ich wysiłek został nagrodzony w 62. minucie, kiedy to wyrównującą bramkę zdobył Patryk Nowakowski. Od tego momentu mecz stał się jeszcze bardziej zacięty, a obie drużyny starały się strzelić zwycięskiego gola.

W końcu w 85. minucie Avia ponownie objęła prowadzenie po bramce zdobytej przez Przemysława Kowalskiego. Mimo prób drużyny Wiślan Jaśkowice, nie udało im się już wyrównać wyniku, a mecz zakończył się wygraną Avii 2:1.

Wynik ten dał drużynie z Świdnika bardzo potrzebną dawkę pewności siebie i odwrócenie złej passy na własnym boisku. Avia wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale ta wygrana może być dla nich punktem zwrotnym i początkiem lepszych wyników w kolejnych meczach.

Kolejny mecz Avia rozegra na wyjeździe z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli. Czy Świdniczanie będą kontynuować dobrą passę i wyjdą zwycięsko z tego spotkania?

Opublikowano: 11 maja 2024