MKS Funfloor Lublin słabszy od Zagłębia Lubin. Puchar Polski dla odwiecznych rywalek

Niedzielny finał Orlen Pucharu Polski kobiet pomiędzy KGHM MKS Zagłębie Lubin oraz MKS FunFloor był kolejnym jednostronnym meczem. Drużyna z Lubina okazała się zdecydowanie silniejsza od swoich rywalek i sięgnęła po kolejne trofeum.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Zagłębia, które już po kilku minutach miało kilka bramek przewagi. FunFloor nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną grę przeciwniczek i nie potrafił odwrócić losów spotkania.

Kibice liczyli, że w drugiej połowie meczu sytuacja ulegnie zmianie, jednak nic takiego się nie wydarzyło. Zagłębie kontrolowało grę, a kolejne bramki tylko potwierdzały ich dominację na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:20 dla drużyny z Lubina.

To już kolejna wygrana Zagłębia z FunFloor w tym sezonie. Drużyny te od lat rywalizują ze sobą i wciąż są w czołówce polskiej ligi. W tym sezonie to jednak Zagłębie jest zdecydowanie silniejsze, co udowodniło również w finale Pucharu Polski.

Dla zawodniczek z Lubina to kolejne trofeum w tym sezonie. Wcześniej wygrały również Superpuchar Polski oraz Mistrzostwa Polski. Zagłębie wciąż pozostaje niepokonane w ligowych rozgrywkach i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało przegrać kolejny mecz.

MKS FunFloor musi z kolei zacząć myśleć o kolejnym sezonie, w którym będzie musiał walczyć o udział w europejskich pucharach. Drużyna z Lublina ma jednak potencjał, by odnosić kolejne sukcesy i na pewno nie zrezygnuje z walki o najważniejsze trofea w polskiej piłce ręcznej.

Niedzielny finał Orlen Pucharu Polski był kolejnym dowodem na to, że Zagłębie jest aktualnie najlepszą drużyną w kraju. Czy ktoś będzie w stanie zatrzymać ich serię zwycięstw? Przekonamy się o tym w kolejnych meczach ligowych.

Opublikowano: 05 maja 2024