Kiepska seria Orląt trwa, Avia Świdnik pierwszym finalistą wojewódzkiego Pucharu Polski

lessSkopiuj kod

W środę nie zabrakło emocji na boisku w Świdniku, gdzie miejscowa drużyna Avia podejmowała Orleta Spomlek Radzyń Podlaski w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa. Widownia zgromadzona na stadionie była świadkiem pewnego zwycięstwa gospodarzy.

Nie było niespodzianki, gdyż Avia, będąca jednym z faworytów tego etapu rozgrywek, kontrolowała przebieg meczu od pierwszych minut. Już w pierwszej połowie gospodarze zdołali zdobyć dwie bramki, dając wyraźną przewagę nad rywalem.

Orzeł Spomlek Radzyń Podlaski, chociaż starał się przeciwstawić siłom Avii, nie był w stanie skutecznie nawiązać walki z przeciwnikiem. Pomimo starań, defensywa gości nie była w stanie powstrzymać ataków miejscowych piłkarzy, co skutkowało trzecią bramką dla Avii w drugiej połowie spotkania.

Mecz zakończył się rezultatem 3:0 na korzyść Avii, co oznacza awans do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa. Dla kibiców z Świdnika jest to powód do radości i nadziei na kolejne sukcesy swojej drużyny.

Avia Świdnik udowodniła, że jest silnym zespołem, gotowym na wyzwania w kolejnych etapach rozgrywek. Ich determinacja i umiejętności piłkarskie sprawiły, że zasłużenie znaleźli się w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa, gdzie będą walczyć o kolejne trofeum dla swojej drużyny.

Opublikowano: 29 maja 2024