Górnik Łęczna wygrywa w Warszawie z Polonią i wciąż walczy o PKO BP Ekstraklasę

W przedostatnim meczu 32. kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna odniósł ważne zwycięstwo na wyjeździe z Polonią Warszawa. Dzięki temu wynikowi drużyna awansowała na czwarte miejsce w tabeli, dające prawo do gry w barażach o PKO BP Ekstraklasę.

Górnik Łęczna przystępował do tego spotkania ze świadomością, że musi wygrać, aby utrzymać szansę na awans do ekstraklasy. Mimo że Polonia Warszawa grała już tylko o honor, to nie zamierzała ułatwiać zadania swoim rywalom. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny starały się przejąć inicjatywę.

Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, ale w drugiej części gry Górnik Łęczna zaczął grać coraz skuteczniej. W 57. minucie meczu Robert Demjan zdobył pierwszą bramkę dla gości, a w 70. minucie Adam Ryczkowski podwyższył wynik na 2:0. Polonia Warszawa próbowała odrobić straty, ale nie była w stanie pokonać dobrze dysponowanej obrony Górnika.

W końcowych minutach meczu Górnik Łęczna kontrolował sytuację na boisku i nie pozwolił rywalom na odrobienie strat. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gości, którzy mogli cieszyć się z trzech punktów i utrzymania szans na awans do PKO BP Ekstraklasy.

Teraz przed Górnikiem Łęczna czeka jeszcze jeden mecz w sezonie, który zadecyduje o tym, czy drużyna zdoła awansować do ekstraklasy. W ostatniej kolejce Górnik zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec, które również walczy o awans. Zwycięstwo w tym meczu będzie niezbędne, aby Górnik Łęczna mogła walczyć o ekstraklasę w barażach.

Kibice Górnika Łęczna już teraz są pełni optymizmu i wierzą w to, że ich drużyna zdoła awansować do ekstraklasy. Mecz z Zagłębiem Sosnowiec zapowiada się bardzo emocjonująco, a napięcie przed tym spotkaniem będzie rosło z każdym dniem. Czy Górnik Łęczna zdoła wywalczyć awans? O tym przekonamy się już niebawem.

Opublikowano: 12 maja 2024