Avia Świdnik wygrywa w Krośnie. Wojciech Białek bohaterem

W sobotę drużyna Avii Świdnik gościła w Krośnie, gdzie rozegrała spotkanie z Karpatami. Mecz zakończył się wygraną 3:2 dla świdnickiej drużyny, a bohaterem spotkania został Wojciech Białek.

Od samego początku mecz był wyrównany, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę na boisku. Pomimo wielu szans, żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Dopiero w 37. minucie meczu Wojciech Białek wykorzystał podanie od kolegi z zespołu i otworzył wynik spotkania dla Avii.

Druga połowa meczu również była pełna emocji. W 65. minucie Karpaty zdołały doprowadzić do wyrównania, jednak już w 78. minucie Białek zdobył kolejną bramkę dla Avii, dając swojej drużynie prowadzenie 2:1. Niestety, w doliczonym czasie gry Karpaty ponownie wyrównały wynik, a wydawało się, że mecz zakończy się remisem.

Jednak w ostatniej akcji spotkania, w 93. minucie, Wojciech Białek po raz trzeci pokonał bramkarza Karpat, tym razem strzałem z rzutu karnego. Dzięki temu, Avia Świdnik odniosła cenne zwycięstwo na wyjeździe, zainkasowując komplet punktów.

Białek, który jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie Avii, udowodnił swoją wartość i skuteczność w tym meczu. Jego bramki zadecydowały o wygranej drużyny, a on sam został uznany za bohatera spotkania. Jest to kolejna wygrana Avii w tym sezonie, co daje jej pewną pozycję w tabeli i szansę na walkę o czołowe miejsca.

Trzeba przyznać, że mecz w Krośnie był bardzo ważny dla obu drużyn. Karpaty, walczące o utrzymanie w lidze, potrzebowały punktów, aby utrzymać się nad strefą spadkową. Natomiast Avia, która aspiruje do awansu do wyższej ligi, musiała wygrać, aby utrzymać się w czołówce tabeli. Ostatecznie to świdnicka drużyna wyszła zwycięsko z tego starcia, dzięki skuteczności swojego bohatera - Wojciecha Białka.

Opublikowano: 05 maja 2024