Avia i Opolanin w finale okręgowego Pucharu Polski

Obyło się bez niespodzianek w środowych meczach półfinałowych Pucharu Polski okręgu lubelskiego. Trzecioligowa Avia w drugiej połowie meczu z Górnikiem II Łęczna przechyliła szalę na swoją stronę i wygrała ostatecznie 3:0. Po przerwie kwestię awansu rozstrzygnął jednak Opolanin, który pokonał 2:0 Okęcie Warszawa i awansował do finału.

Zwycięstwo Avii było o tyle ważne, że drużyna ta w ostatnich latach notuje spory regres i aktualnie zajmuje dopiero 14. miejsce w trzeciej lidze. Jednak w Pucharze Polski pokazuje swoją klasę i już teraz może cieszyć się z awansu do finału w okręgowym turnieju.

W drugim półfinale nie było już tak łatwo. Opolanin, który aktualnie jest liderem tabeli w trzeciej lidze, musiał zmierzyć się z silnym rywalem - Okęciem Warszawa. Mimo to, opolanianie zdominowali mecz i zasłużenie wygrali 2:0. W finale będą teraz faworytem, jednak trzeba pamiętać, że w Pucharze Polski wszystko może się zdarzyć.

Finał okręgowego Pucharu Polski odbędzie się za tydzień, a kibice z niecierpliwością czekają na to wydarzenie. Avia i Opolanin to dwie drużyny, które w ostatnich latach nie miały okazji grać w finale tego turnieju. Dlatego też spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Warto również zaznaczyć, że wygrana w okręgowym Pucharze Polski daje możliwość gry w ogólnopolskim turnieju. Drużyna, która wygra finał, będzie miała szansę zmierzyć się z najlepszymi drużynami z innych regionów kraju.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za Avię i Opolanina w finale okręgowego Pucharu Polski. Miejmy nadzieję, że obie drużyny zaprezentują się z jak najlepszej strony i dostarczą kibicom niezapomnianych emocji.

Opublikowano: 08 maja 2024