Świdnik: Przełamanie Avii

Po pięciu meczach bez zwycięstwa, piłkarze Avii Świdnik wreszcie zgarnęli trzy punkty. W sobotnie popołudnie pokonali na wyjeździe Czarnych Połaniec 2:1. Żółto-niebiescy zajmują aktualnie czwarte miejsce w ligowej stawce.

W Połańcu trener Mierzejewski musiał sobie poradzić bez pauzujących zawodników, ale jego zespół zagrał bardzo skutecznie i zdołał pokonać gospodarzy. Od początku spotkania Avia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, a w 26. minucie objęła prowadzenie po golu zdobytym przez Pawła Kowalskiego.

Przez większą część meczu piłkarze Avii utrzymywali przewagę, ale w końcówce Czarni Połaniec zdołali wyrównać po trafieniu Kamila Nowaka. Jednak w 84. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Paweł Kowalski, tym razem zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa.

Dzięki tej wygranej, Avia Świdnik awansowała na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Na czele nadal utrzymuje się Garbarnia Kraków, która wygrała swoje kolejne spotkanie i ma na swoim koncie 32 punkty.

Następny mecz Avia zagra u siebie z Unią Tarnów, która aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Będzie to kolejna szansa dla drużyny z Świdnika na odrobienie strat do czołówki i zbliżenie się do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Avia Świdnik ma ambitne cele na ten sezon i liczy na wsparcie swoich kibiców w dążeniu do realizacji tych celów. Drużyna ma dużo potencjału i nie odpuści do samego końca. Kibicom pozostaje tylko wspierać swoich ulubieńców i wierzyć w ich sukcesy.

Opublikowano: 24 kwietnia 2024