Świdnik: Przegrana mimo walki

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play-off w siatkarskiej TAURON 1 Lidze BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała PZL LEONARDO Avia Świdnik 3:0 (30:28, 25:21, 26:24). Patrząc na sam wynik końcowy można wysnuć wniosek, że było to łatwe zwycięstwo gospodarze. Nic bardziej mylnego. Avia mocno postawiła się Viśle i prawie w każdym secie była bliska wygranej.

Visła Proline rozpoczęła mecz bardzo koncentrowanie, co pozwoliło im zdobyć pierwszego seta po zaciętej walce 30:28. Świdniczanki jednak nie zamierzały się poddać i w kolejnych partiach utrzymywały napiętą atmosferę na boisku. Drugi set również zakończył się na korzyść Bydgoszczy, choć tym razem wynik był bardziej jednoznaczny - 25:21.

Trzeci set okazał się najbardziej wyrównany, z obu stron widoczna była determinacja do zwycięstwa. Avia Świdnik prowadziła nawet kilkupunktowo w końcówce, ale BKS Visła Proline potrafiła skutecznie odrabiać straty i zakończyła seta wynikiem 26:24, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo i awans do kolejnej rundy play-off.

BKS Visła Proline Bydgoszcz zaprezentowała wysoki poziom gry zespołowej oraz indywidualnych umiejętności. Kluczową rolę odegrała kapitan drużyny, Paulina Nowak, która nie tylko skutecznie blokowała ataki przeciwniczek, ale również zdobywała punkty w kluczowych momentach meczu.

Po zakończeniu spotkania trener Visły Proline, Marcin Kowalski, nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych: "To był trudny mecz, Avia Świdnik to bardzo mocny zespół, który potrafi stwarzać problemy każdemu przeciwnikowi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wygrać 3:0, ale nie możemy zapominać, jak blisko byliśmy porażki w każdym secie. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do kolejnego spotkania."

Przed BKS Visła Proline Bydgoszcz teraz kolejne wyzwanie - rywalem będzie ekipa z TAURON 1 Ligi, która na pewno również będzie chciała sięgnąć po zwycięstwo. Czy bydgoszczanki zdołają kontynuować swoją dobrą passę i awansować do dalszych etapów play-off? Wszystko okaże się w kolejnych meczach.

Opublikowano: 09 kwietnia 2024