Świdnik: Derby na remis

Sobotnie popołudnie w Świdniku stało pod znakiem derbów lotniczego miasta. W meczu pełnym walki ostatecznie padł remis 1:1. Na początku spotkania zaskoczyła rywali Świdniczanka. Michał Paluch dośrodkował do Michała Zubera, a ten trafił w słupek. Do piłki dopadł Hubert Kotowicz i przy tej dobitce bramkarz gości był bez szans. Po tym trafieniu Świdniczanka nieco się cofnęła, próbując kontrolować grę, ale drużyna gości nie zamierzała ulec.

W drugiej połowie meczu tempo gry nieco zmalało, a obie drużyny skupiły się na zabezpieczeniu własnej bramki. Mimo to, kilka groźnych sytuacji miało miejsce na obu końcach boiska. Świdniczanka starała się przeprowadzić kontry, wykorzystując szybkość swoich napastników, natomiast goście groźnie atakowali po stałych fragmentach gry.

Decydujący moment nastąpił w 75. minucie. Po rzucie rożnym, Adam Nowak z drużyny gości skutecznie wykorzystał zamieszanie w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki, nie dając szans bramkarzowi Świdniczanki. Mimo desperackich prób, miejscowi nie zdołali już odwrócić losów meczu.

Po końcowym gwizdku sędziego obie drużyny mogły odczuć pewną satysfakcję z wyniku, ale równocześnie obie mogły też żałować, że nie udało im się zdobyć pełnej puli punktów. Derby lotniczego miasta Świdnik zawsze przyciągają uwagę kibiców i wzbudzają wiele emocji, a dzisiejsze starcie było tego doskonałym przykładem.

Teraz obie ekipy będą musiały skupić się na kolejnych wyzwaniach, aby kontynuować walkę o jak najwyższą pozycję w tabeli ligowej. Miejscowi zawodnicy z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za brak zwycięstwa przed własną publicznością, podczas gdy goście będą dążyć do utrzymania swojej dobrej passy.

Opublikowano: 09 kwietnia 2024