lublin i okolice - informacje

VII Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich


VII Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich

  

Festiwal Braci Wieniawskich to święto muzyki klasycznej poświęcone Henrykowi i Józefowi Wieniawskim - genialnym muzykom z Lublina, przyciągający najlepszych europejskich muzyków. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 5 kwietnia - 10 maja.

Festiwal Braci Wieniawskich jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce, a także na skalę międzynarodową. To unikalna okazja do wysłuchania wybitnych artystów wykonujących dzieła braci Wieniawskich oraz innych mistrzów muzyki klasycznej.

W tym roku na festiwalu wystąpią m.in. Sol Gabetta, Vadim Repin, Natalia Gutman oraz wiele innych wybitnych artystów. Koncerty odbędą się w różnych miejscach w Lublinie, m.in. w Filharmonii Lubelskiej, Kościele Akademickim czy Teatrze im. Juliusza Osterwy.

Podczas festiwalu będzie można usłyszeć zarówno utwory Henryka i Józefa Wieniawskich, jak i innych kompozytorów takich jak Mozart, Beethoven czy Brahms. To doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy muzycznej i odkrycia nowych dzieł.

Organizatorzy festiwalu przygotowali także wiele dodatkowych atrakcji, m.in. warsztaty dla młodych muzyków, spotkania z artystami oraz wykłady poświęcone twórczości braci Wieniawskich. Będzie to nie tylko okazja do wysłuchania muzyki, ale także do nauki i pogłębienia swojej pasji.

Festiwal Braci Wieniawskich to także doskonała okazja do poznania Lublina - miasta z silną tradycją muzyczną. To tu urodzili się i wychowali bracia Wieniawscy, a ich dom jest dziś muzeum poświęconym ich życiu i twórczości.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki klasycznej do uczestnictwa w VII Międzynarodowym Festiwalu Braci Wieniawskich. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalną mapę Polski i Europy. Nie przegap tej okazji, aby doświadczyć niezapomnianych chwil w towarzystwie muzyki mistrzów.



Opublikowano: 25 marca 2024

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.
?/a>