Świdnik: Punkt na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała u siebie z Chrobrym Głogów 2:3 (21:25, 23:25, 25:22, 25:11, 14:16). Zwycięstwo nie uratowało głogowian przed spadkiem, a świdniczanie ostatecznie zajęli piąte miejsce w ligowej stawce.

W meczu z Chrobrym trener Jakub G. postawił na swoich najlepszych zawodników, jednak nie udało im się wygrać z drużyną z Głogowa. Już od pierwszego seta było widać, że będzie to trudny mecz dla gospodarzy. W końcówce każdego seta to Chrobry był lepszy i to oni kończyli je na swoją korzyść.

Świdniczanie nie mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, ponieważ ze względów bezpieczeństwa mecz odbył się bez udziału publiczności. Jednak to nie wpłynęło na wynik spotkania, ponieważ goście z Głogowa byli po prostu lepsi.

Porażka w ostatnim meczu nie zmieniła jednak pozycji PZL LEONARDO Avia Świdnik w tabeli. Drużyna ta przez większość sezonu zajmowała czwarte miejsce, jednak w końcówce rundy zasadniczej przegrała kilka ważnych spotkań i spadła na piątą pozycję.

Wynik tego meczu nie miał wpływu na końcową sytuację w ligowej tabeli, jednak dla świdniczan był to kolejny mecz, który pokazał, że mają jeszcze wiele do poprawy jeśli chcą w przyszłości walczyć o mistrzostwo. Trener Jakub G. musi teraz skupić się na przygotowaniach do kolejnego sezonu i znalezieniu odpowiednich wzmocnień dla swojej drużyny.

Nie można jednak zapominać, że PZL LEONARDO Avia Świdnik to młoda drużyna, która dopiero zaczyna swoją przygodę w lidze. W przyszłości może być ona jeszcze groźniejszym przeciwnikiem dla czołowych zespołów. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejny sezon i zobaczyć, jak daleko zdoła zaszyć się ta młoda drużyna.

Mecz z Chrobrym Głogów był ostatnim spotkaniem PZL LEONARDO Avia Świdnik w sezonie. Teraz czas na krótką przerwę, a następnie ciężkie przygotowania do kolejnego sezonu. Czy świdniczanie zdołają w końcu osiągnąć swoje cele i powalczyć o mistrzostwo? Tego dowiemy się dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz można być pewnym, że ta drużyna z pewnością nie składa broni i będzie walczyć o swoje miejsce w czołówce ligi.

Opublikowano: 29 marca 2024