Świdnik: Lider się oddalił

css Skopiuj kod

W 21. kolejce III ligi grupy IV Avia Świdnik podejmowała na Stadionie Miejskim broniącą się przed spadkiem Wisłokę Dębica. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego podobnie jak jesienią w Dębicy, tak i tym razem przegrali z zespołem z Podkarpacia. Wisłoka wygrała w Świdniku pierwszy raz od prawie 16 lat, a Avia traci już dziewięć punktów do Wieczystej Kraków.

Spotkanie na boisku Stadionu Miejskiego w Świdniku zaintrygowało kibiców obu drużyn. Avia, mimo walki, nie zdołała sprostać determinacji Wisłoki, która przyjechała zdecydowana po zwycięstwo. Pierwsza połowa meczu była wyrównana, jednak to goście potrafili skuteczniej wykorzystać swoje okazje, zdobywając prowadzenie.

Drugie 45 minut nie przyniosły zmiany na lepsze dla gospodarzy. Avia próbowała odrabiać straty, jednak defensywa Wisłoki była niezwykle skuteczna, nie pozwalając na strzelenie bramki. Z kolei goście korzystali z kontrataków, podnosząc swoje prowadzenie na 2-0, a następnie nawet na 3-0.

Dla kibiców Avii był to bolesny wieczór, zwłaszcza zważywszy na fakt, że Wisłoka Dębica nie wygrywała na ich terenie od ponad dekady i pół. Jednakże dla drużyny z Dębicy to kolejne cenne punkty w walce o utrzymanie się w lidze.

Avia Świdnik musi teraz skoncentrować się na kolejnych spotkaniach, aby nadrobić straty i uniknąć spadku do niższej ligi. Wciąż istnieje szansa na poprawę wyników, ale wymaga to znacznej poprawy formy i skuteczności podczas kolejnych meczów.

Opublikowano: 17 marca 2024