Ponad 500 minut bez gola i wystarczy, Świdniczanka uratowała punkt w 95 minucie

Ponad 500 minut bez gola i wystarczy, Świdniczanka uratowała punkt w 95 minucie - Głęboko odetchnęli po końcowym gwizdku meczu z Garbarnią Kraków piłkarze i kibice Świdniczanki. Beniaminek aż do 95 minuty przegrywał u siebie 0:1. Drużyna Łukasza Gieresza zmierzała po czwartą porażkę na wiosnę, ale jednak uratowała remis po golu Michała Zubera. I przerwała fatalną passę bez zwycięstwa.

Świdniczanka to niewątpliwie niespodziewany beniaminek III ligi. W poprzednim sezonie awansowała z IV ligi i nikt nie spodziewał się, że w trudnej lidze trzecioligowej będzie w stanie utrzymać się na tym poziomie. Jednak piłkarze z Świdnicy od początku sezonu pokazują, że są godnymi rywalami dla wszystkich drużyn.

Jednak ostatnie tygodnie były bardzo trudne dla Świdniczanki. Beniaminek nie potrafił wygrać żadnego meczu wiosną i zaczął spadać w tabeli. Drużyna Łukasza Gieresza walczyła o utrzymanie, ale jej sytuacja stawała się coraz trudniejsza. W ostatniej kolejce Świdniczanka przegrała aż 5:0 z liderem tabeli, a kibice zaczęli obawiać się o przyszłość swojej drużyny.

Ale w meczu z Garbarnią Kraków piłkarze Świdniczanki pokazali, że wciąż są w stanie walczyć o punkty. Mimo trudnej sytuacji na boisku, nie poddali się i w 95 minucie udało im się strzelić bramkę, która dała im punkt. To był pierwszy gol dla Świdniczanki od ponad 500 minut, co dodatkowo podkreśliło wagę tego trafienia.

Kibice Świdniczanki byli niezwykle szczęśliwi po tym meczu. W końcu ich drużyna przerwała fatalną passę bez zwycięstwa i pokazała, że nie zrezygnuje z walki o utrzymanie w III lidze. Oczywiście, nadal jest to trudny sezon dla beniaminka, ale punkt zdobyty w ostatniej minucie meczu może być dla nich ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej walki.

Świdniczanka udowodniła, że w III lidze nie ma łatwych meczów i każdy punkt jest na wagę złota. Drużyna Łukasza Gieresza musi teraz skupić się na kolejnych spotkaniach i walczyć o jak najlepsze wyniki. A kibice mają nadzieję, że beniaminek zakończy sezon na bezpiecznym miejscu i będzie mógł kontynuować swoją przygodę z III ligą w kolejnym sezonie.

Opublikowano: 24 marca 2024