lublin i okolice - informacje

Lublin: Urodzinowy dzień otwarty w Muzeum Czechowicza


Lublin: Urodzinowy dzień otwarty w Muzeum Czechowicza

   lessSkopiuj kod

15 marca to szczególna data dla miłośników literatury i kultury polskiej. W tym dniu obchodzimy urodziny jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku - Józefa Czechowicza. Aby uczcić tę okazję, Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie przygotowało wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych twórczością tego niezwykłego pisarza.

Wszystkich pasjonatów literatury zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego muzeum w dniu 15 marca. Z tej okazji wstęp będzie całkowicie bezpłatny, a godziny otwarcia wydłużone - czekamy na Was od 10:00 do 18:00. To doskonała okazja, aby spędzić dzień w magicznej atmosferze twórczości Czechowicza.

Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla naszych gości? Oprócz możliwości zwiedzania naszych ekspozycji, przygotowaliśmy specjalne oprowadzanie, podczas którego będziecie mogli wysłuchać ciekawych opowieści o życiu i twórczości Józefa Czechowicza. Dowiedzcie się więcej o jego inspiracjach, życiu osobistym i literackim dziedzictwie, które pozostawił po sobie.

Nie zabraknie również wyjątkowych eksponatów związanych z życiem i twórczością poety. Będziecie mieli okazję zobaczyć autentyczne pamiątki, rękopisy jego wierszy oraz fotografie dokumentujące jego życie i działalność artystyczną.

Ale to nie wszystko! Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy także warsztaty kreatywne, podczas których będziecie mogli samodzielnie wykonać urodzinową przypinkę upamiętniającą Józefa Czechowicza. To doskonała okazja, aby spędzić czas w twórczy sposób, wyrażając swoją pasję dla literatury i sztuki.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników poezji i kultury polskiej do wspólnego świętowania urodzin Józefa Czechowicza w naszym muzeum. To będzie dzień pełen inspiracji, refleksji i spotkań z pięknem słowa artystycznego. Do zobaczenia!



Opublikowano: 07 marca 2024

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.
?/a>