Świdnik: Przegrana z BBTS-em

W 21. kolejce TAURON 1. Ligi PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała z BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25). Świdniczanie spadli po tym spotkaniu na czwarte miejsce w ligowej stawce.

Pierwszy set ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy. Co prawda w początkowej fazie mecz toczył się punkt za punkt, ale z czasem dzięki dobrej pracy na boisku, zawodnicy Avii zdołali wypracować sobie przewagę. Mimo zaciętej walki, Bielsko-Biała nie była w stanie odebrać im tego seta.

Niestety, losy meczu zaczęły się komplikować od drugiej partii. Świdniczanie wydawali się nieco bardziej rozproszeni, a to pozwoliło rywalom znaleźć swoje miejsce na boisku i wykorzystać słabsze momenty Avii. Mimo starań, ta część spotkania zakończyła się porażką dla drużyny gospodarzy.

Trzecia i czwarta odsłona meczu toczyły się pod znakiem wyrównanej walki. Avia próbowała odrabiać straty, ale coraz pewniej grała drużyna z Bielska-Białej. Ostatecznie to goście zdołali sięgnąć po zwycięstwo, pozostawiając Świdniczan z przegraną na swoim koncie.

Porażka ta oznacza spadek Avii na czwarte miejsce w tabeli ligowej. Choć nikt nie jest zwolniony z niepowodzeń, zespół musi teraz skupić się na analizie błędów i poprawie gry przed kolejnymi spotkaniami. Wierzymy, że mimo trudności, Avia Świdnik zdoła się podnieść i powalczyć o lepsze wyniki w kolejnych kolejkach.

Opublikowano: 02 lutego 2024