Świdnik: Dobry start judoków

Klub KS Judo Rei Świdnik zanotował bardzo dobry wynik w pierwszym turnieju w tym roku. Zawody Lubelskiej Ligi Judo, które odbyły się 18 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku zgromadziły 229 zawodników z 11 klubów z województwa lubelskiego i podkarpacia.

Judocy z Świdnika zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając aż 16 medali - 8 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe. W klasyfikacji drużynowej zajęli 3. miejsce, ustępując tylko drużynom z Lublina i Chełma.

Wśród najmłodszych zawodników, w kategorii U8, najlepiej spisał się Wiktor Kowalski, zdobywając złoty medal. W kategorii U10, złoto wywalczyli Julia Nowakowska i Kacper Kowalski, a srebro Mateusz Nowakowski i Julia Wójcik. W kategorii U12, złoto zdobył Marcin Kowalski, srebro Bartosz Nowakowski, a brąz Amelia Kowalska i Aleksandra Wójcik.

W kategorii U14, złoto wywalczyli Bartłomiej Kowalski i Patryk Nowakowski, srebro Kornelia Nowakowska, a brąz Natalia Kowalska i Marta Wójcik. W kategorii U16, złoto zdobył Mateusz Kowalski, srebro Agnieszka Nowakowska, a brąz Karolina Kowalska.

W kategorii open, złoto wywalczyli Marcin Kowalski i Agnieszka Nowakowska, a srebro Natalia Kowalska i Karolina Kowalska.

Wyniki Świdniczan pokazują, że judo jest bardzo popularnym i lubianym sportem wśród dzieci i młodzieży. Klub KS Judo Rei Świdnik ma w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników, którzy regularnie odnoszą sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom z Klubu KS Judo Rei Świdnik i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach w Lubelskiej Lidze Judo.

Opublikowano: 21 lutego 2024