Motor Lublin przegrał pierwszy sparing podczas zimowych przygotowań

W piątek piłkarze Motoru Lublin rozegrali kolejny mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań. Tym razem zmierzyli się z ekstraklasowym Radomiakiem. Niestety, po raz pierwszy podczas zimowych przygotowań musieli uznać wyższość rywali.

Dwie bramki dla Radomiaka zdobył Leandro Rocha, a gospodarze pokonali zespół Goncalo Feio 2:1. Mimo ambitnej walki Motoru, piłkarze Radomiaka okazali się zbyt silni dla zespołu z Lublina.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Radomiaka, który już w 10. minucie objął przewagę po golu Leandro Rochy. Motor nie zdołał odrobić strat do końca pierwszej połowy, a na przerwę schodzili z wynikiem 1:0 dla Radomiaka.

W drugiej połowie Motor walczył o wyrównanie, jednak to Radomiak ponownie zdobył bramkę, tym razem po akcji Goncalo Feio. Dopiero w końcówce meczu udało się Motorowi zmniejszyć wynik po trafieniu Kamila Piątkowskiego, jednak nie udało się już wyrównać i to Radomiak wygrał 2:1.

Mecz z Radomiakiem był pierwszym sprawdzianem dla Motoru w okresie przygotowawczym. Mimo porażki, trener Radosław Mroczkowski widzi postępy w grze swoich podopiecznych i wierzy w dalszy rozwój zespołu przed startem rundy wiosennej.

Motor Lublin już teraz przygotowuje się do kolejnego sparingu, który odbędzie się za tydzień. Tym razem zespół z Lublina zmierzy się z drugoligowym Resovią. Kibice liczą, że tym razem uda się odnieść zwycięstwo i podbudować morale przed startem rundy wiosennej.

Mecz z Radomiakiem pokazał, że Motor Lublin ma jeszcze dużo pracy przed sobą, jednak piłkarze są zdeterminowani, by w rundzie wiosennej prezentować się znacznie lepiej i walczyć o awans do wyższej ligi. Kibice już nie mogą doczekać się pierwszego meczu ligowego i wspierać swoją drużynę na stadionie.

Opublikowano: 02 lutego 2024