Górnik Łęczna dominował w pierwszej połowie, cierpiał w drugiej, ale wygrał w Głogowie [zobacz bramkę]

lessSkopiuj kod

Bardzo obiecująco rozpoczęli spotkanie piłkarze Chrobrego Głogów, kontrolując grę i dominując na boisku. Ich wysiłki wreszcie zostały docenione w 27. minucie, kiedy to z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Adam Nowak, otwierając wynik meczu.

Przez resztę pierwszej połowy to Chrobry dyktował warunki gry, stwarzając sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia. Niemniej jednak, zawodnicy Górnika Łęczna nie zamierzali się poddawać łatwo i stawiali twardy opór, starając się odzyskać kontrolę nad meczem.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. To goście z Łęcznej zdecydowanie przejęli inicjatywę, przeprowadzając serię ataków na bramkę Chrobrego. Wiele okazji zostało jednak zmarnowanych, co można przypisać nieskuteczności napastników z Łęcznej oraz świetnej postawie bramkarza Chrobrego.

Niepewność w defensywie gospodarzy zaczęła rosnąć w miarę upływu czasu. W końcówce meczu nerwy sięgały zenitu, zwłaszcza gdy Górnik stworzył sobie dogodną sytuację do wyrównania. Jednak ostatecznie nie udało im się pokonać golkipera Chrobrego, a mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Podsumowując, choć pierwsza połowa należała do Chrobrego, to druga część spotkania pokazała, że Górnik Łęczna ma potencjał i umiejętności, aby stawić czoła nawet silnym rywalom. Jednakże brak skuteczności oraz niepotrzebne nerwy w decydujących momentach przeszkodziły im w odrobieniu straty i wywalczeniu choćby remisu.

Opublikowano: 27 lutego 2024