|||
lublin i okolice - informacje

...

Premiera akademicka "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie


Premiera akademicka "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie

W czwartek 18 stycznia o godz. 18:00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się premiera akademicka sztuki "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny". Jest to kolejna szansa dla widzów na zobaczenie tego niezwykłego spektaklu, który zostanie wystawiony również 19, 20 i 21 stycznia.

Sztuka "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny" to unikalne połączenie teatru, muzyki i tańca, które przeniesie widzów w świat żydowskiego folku i jego wierzeń. Głównym tematem sztuki jest miłość, która pokonuje granice, nawet te między światami.

Sztuka powstała na podstawie dramatu Szymona An-skiego, a jej reżyserem jest Maciej Gorczyński, który stworzył niezwykłe i urzekające przedstawienie. W rolach głównych występują wybitni aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy, w tym m.in. Magdalena Kuta i Tomasz Radawiec.

Premiera akademicka "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny" to nie tylko doskonała okazja do zobaczenia wyjątkowego spektaklu, ale również możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kulturze żydowskiej. Sztuka porusza bowiem wiele ważnych tematów, takich jak tradycja, wiara czy przemijanie.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie to jedna z najstarszych scen w Polsce, której historia sięga XIX wieku. Jest to miejsce, w którym od lat prezentowane są spektakle na najwyższym poziomie artystycznym, a premiera akademicka "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny" jest kolejnym dowodem na to.

Zapraszamy na spektakl "Między światami. Dybuk. Esej sceniczny" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. To wyjątkowa okazja, by przeżyć niezapomniane chwile wraz z wybitnymi artystami i wcielić się w świat żydowskiego folku. Bilety można nabyć w kasie teatru oraz online.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 13 stycznia 2024

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.