Podlasie wygrało w Białymstoku, wysoka porażka Chełmianki

Pierwszy mecz kontrolny na za sobą także Podlasie Biała Podlaska. Drużyna Artura Renkowskiego pokonała w Białymstoku rezerwy tamtejszej Jagielloni 3:1.

Podlasie rozegrało pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Tym razem rywalem były rezerwy Jagielloni Białystok. Spotkanie odbyło się w Białymstoku, na stadionie przy ulicy Słonecznej. Podlasie wygrało wysoko, a Chełmianka poniżej oczekiwań.

Drużyna mistrza województwa podlaskiego zmierzyła się z młodszym bratem Jagiellonii. Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Artura Renkowskiego. Już w 9. minucie wynik otworzył wychowanek Chełmianki, Patryk Kaczmarek. Kilka minut później, na listę strzelców wpisał się też Mateusz Kowalski. Podlasie szybko objęło prowadzenie 2:0.

W 22. minucie były piłkarz Podlasia, Mateusz Kowalski, zaliczył dublet. Na 3:0 podwyższył dla bialskiej drużyny Patryk Kaczmarek. Do przerwy Podlasie prowadziło 3:0. W drugiej połowie nie padła już ani jedna bramka.

Chełmianka, która w nowym sezonie wystąpi w III lidze, rozegrała swój pierwszy mecz kontrolny. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Bartnika przegrała 1:3 z rezerwami Jagiellonii. Jedyną bramkę dla Chełmianki zdobył Patryk Kaczmarek, piłkarz wychowany w drużynie z Białej Podlaskiej.

Dla Podlasia był to drugi mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2019/2020. Pierwsze spotkanie bialscy piłkarze rozegrali z drużyną z Białegostoku. Podlasie popisało się wtedy skutecznością, pokonując rywali 10:0.

Podlasie Biała Podlaska przystąpi do nowego sezonu z nowym trenerem - Arturem Renkowskim. Zmienił on na stanowisku trenera Tomasza Obertyńskiego. W ostatnim sezonie Podlasie zajęło 13. miejsce w III lidze, ale dzięki reorganizacji lig, pozostanie w III lidze i w sezonie 2019/2020.

Chełmianka w nowym sezonie będzie występować w III lidze. Podlasie oraz Chełmianka będą rywalizować o utrzymanie w lidze III. Na pewno mecz kontrolny z rezerwami Jagiellonii był dla obu drużyn doskonałą okazją do sprawdzenia swoich sił wobec trudnego rywala.

Opublikowano: 21 stycznia 2024