lublin i okolice - informacje

Nowe biuro w Urzędzie Miasta. Zajmie się sprawami młodzieży


Nowe biuro w Urzędzie Miasta. Zajmie się sprawami młodzieży

  

Lublin jako pierwsze miasto w Polsce podejmuje inicjatywę otwarcia Biura Polityki Młodzieżowej. Jest to krok mający na celu kontynuację działań związanych z ubiegłorocznymi obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży. Miasto, już od dłuższego czasu, aktywnie angażuje się w tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi młodych ludzi. Otwarcie biura stanowi kolejny krok w tym kierunku.

Biuro Polityki Młodzieżowej ma za zadanie nie tylko reprezentować młodych mieszkańców miasta, ale przede wszystkim angażować ich w proces podejmowania decyzji dotyczących lokalnej polityki. Współpraca z młodzieżą, wysłuchiwanie ich potrzeb i pomysłów, to kluczowe elementy, na których będzie się opierać działalność biura.

Zadania Biura Polityki Młodzieżowej będą różnorodne. Od organizacji spotkań konsultacyjnych i warsztatów, poprzez inicjowanie projektów społecznych, aż po wspieranie aktywności kulturalnej i edukacyjnej młodzieży. Wszystko po to, aby młodzi ludzie czuli się zaangażowani w życie miasta i mieli realny wpływ na kształtowanie jego przyszłości.

Ponadto, Magistrat Lublina ogłosił powołanie pełnomocniczki ds. starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Na stanowisko to została wyznaczona rzeczniczka prasowa prezydenta. Jej głównym zadaniem będzie koordynacja działań mających na celu zdobycie prestiżowego tytułu.

Europejska Stolica Kultury to nie tylko zaszczyt, ale także szansa na rozwój miasta, promocję kulturalną oraz wzmacnianie więzi międzynarodowych. Dlatego też Lublin już teraz rozpoczyna intensywne przygotowania do ubiegania się o ten tytuł. Współpraca z lokalną społecznością, artystami, instytucjami kulturalnymi oraz partnerami zagranicznymi będzie kluczowa w tym procesie.

Lublin staje się coraz bardziej dynamicznym i otwartym na innowacje miejscem. Inicjatywa otwarcia Biura Polityki Młodzieżowej oraz wysiłki w kierunku zdobycia tytułu Europejskiej Stolicy Kultury to kolejne dowody na zaangażowanie miasta w rozwój społeczny, kulturalny i edukacyjny. Młodzi ludzie oraz wszyscy mieszkańcy Lublina mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość, wiedząc, że ich głos jest słyszany, a ich pomysły realizowane.



Opublikowano: 17 stycznia 2024

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.
?/a>