Miały być dwa sparingi Wisły Grupy Azoty Puławy, ale odbył się tylko jeden

Wisła Grupa Azoty Puławy rozegrała drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2020/2021. Niestety, zaplanowane dwa sparingi nie doszły do skutku, a przeciwko drużynie z Fortuna I Ligi, Resovii Rzeszów, piłkarze z Puław zremisowali bezbramkowo.

Mecz miał odbyć się w sobotę, 6 lutego, ale ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, został przeniesiony z Puław do Stalowej Woli. Pomimo trudnych warunków, obie drużyny stawiły się na boisku i starały się zaprezentować dobrą grę.

Wisła Puławy, pod wodzą nowego trenera, Mariusza Moskala, grała uważnie w defensywie i starała się wykorzystać szybkie kontry. Resovia natomiast, próbowała narzucić swoje tempo i dominować na boisku.

W pierwszej połowie, obie drużyny miały swoje okazje, ale brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. W drugiej połowie, sytuacja nie uległa zmianie, a ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Dla Wisły Puławy był to drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Wcześniej, puławianie rozegrali spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski, które zakończyło się zwycięstwem 2:0.

Niestety, zaplanowany drugi sparing z drużyną z III ligi, Stalą Stalowa Wola, nie doszedł do skutku ze względu na zły stan boiska. Tym samym, piłkarze Wisły Puławy mieli tylko jeden mecz na dopracowanie formy przed rundą wiosenną.

Jak przyznał trener Mariusz Moskal po meczu z Resovią, drużyna ma jeszcze sporo do poprawy, ale widać postępy w grze. Teraz pozostaje tylko ciężka praca na treningach, aby być przygotowanym na rywalizację w lidze.

Wisła Grupa Azoty Puławy zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli II ligi, a do końca rundy wiosennej pozostało jeszcze 15 kolejek. Pierwszy mecz po przerwie zimowej, puławianie rozegrają 20 lutego u siebie z drużyną Chojniczanki Chojnice.

Jest to bardzo ważny mecz dla Wisły Puławy, ponieważ Chojniczanka zajmuje 8. miejsce w tabeli i jest jednym z bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie się w lidze. Czy drużyna z Puław będzie w stanie pokonać rywala i zdobyć cenne punkty?

Pewne jest jedno - piłkarze Wisły Grupa Azoty Puławy będą musieli wykazać się dużą determinacją i zaangażowaniem, aby spełnić swoje cele w rundzie wiosennej i zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Kibice z pewnością z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz w nowym roku i liczą na dobre wyniki swojej drużyny.

Mamy nadzieję, że drugi sparing z Resovią był tylko kolejnym krokiem w przygotowaniach do rundy wiosennej i Wisła Puławy będzie gotowa na wyzwania, które stoją przed nią w nadchodzących tygodniach.

Opublikowano: 20 stycznia 2024