Avia Świdnik pokonała w sparingu Stal Kraśnik, nieoficjalne debiuty trzech Brazylijczyków

W sobotę na stadionie w Świdniku doszło do emocjonującego meczu kontrolnego pomiędzy miejscową drużyną Avia Świdnik a zespołem Stal Kraśnik. Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali aż 4:1.

Już od pierwszych minut meczu było widać, że Avia Świdnik jest świetnie przygotowana do tego starcia. Zawodnicy wykazywali się dużą determinacją i precyzją w swoich działaniach na boisku. Już w pierwszej połowie, dzięki skutecznej grze ofensywnej, trzecioligowy zespół zdołał zdobyć trzy bramki, prowadząc do przerwy 3:0.

Autorem pierwszego gola był Marcin Kowalczyk, który wykorzystał dokładne podanie od swojego kolegi z drużyny. Druga bramka padła po doskonale wykonanym rzucie rożnym, kiedy to Piotr Nowak precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Trzeciego gola przed przerwą zdobył Krzysztof Wiśniewski, kończąc efektowną akcję zespołu.

Mimo wyraźnej przewagi Avii, goście z Kraśnika również mieli swoje okazje do zdobycia bramki. Kilka razy byli bliscy pokonania bramkarza gospodarzy, ale zabrakło im nieco szczęścia i precyzji w wykończeniu akcji. Szczególnie wyróżnił się Paweł Zieliński, który dwukrotnie zmusił golkipera Avii do trudnych interwencji.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, ale emocje na boisku wciąż były obecne. Stal Kraśnik starała się zmniejszyć straty i w 60. minucie zdobyła honorowego gola. Autorem trafienia był Marek Szymański, który precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Avii. Był to moment, który dał gościom nadzieję na poprawę wyniku.

Jednak Avia Świdnik nie zamierzała oddać inicjatywy. Kontrolowała przebieg gry, a w końcówce spotkania przypieczętowała swoje zwycięstwo czwartym golem. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Wójcik, który po solowej akcji pewnie umieścił piłkę w bramce przeciwnika.

Trener Avii, Andrzej Kowalczyk, po meczu wyraził zadowolenie z postawy swoich zawodników. Podkreślił, że wynik spotkania jest efektem ciężkiej pracy na treningach i dobrze realizowanej strategii gry. Również kibice, licznie zgromadzeni na stadionie, mieli powody do radości, obserwując efektowną grę swojego zespołu.

Mecz kontrolny z Stalą Kraśnik był dla Avii Świdnik ważnym sprawdzianem przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi. Zawodnicy pokazali, że są w dobrej formie i gotowi do walki o wysokie cele w nadchodzącym sezonie. Trzecioligowiec z Świdnika z pewnością będzie drużyną, z którą trzeba się liczyć.

Opublikowano: 20 stycznia 2024