Trening strzelecki w Sosnowcu, Motor wyraźnie lepszy od Zagłębia

Wyjazd do Sosnowca okazał się dla piłkarzy Motoru bardzo udany. Drużyna Goncalo Feio szybko otworzyła wynik, a od 18 minuty grała w liczebnej przewadze. I potrafiła to wykorzystać, bo pokonała w piątkowy wieczór ostatnie w tabeli Zagłębie aż 4:0. A przy lepszej skuteczności końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy.

Spotkanie rozpoczęło się od dynamicznej gry ze strony Motoru, który od pierwszych minut narzucił swój styl. Już w 7. minucie piłkarze z Sosnowca objęli prowadzenie po skutecznym zagraniu z głębi pola. To był sygnał dla drużyny Zagłębia, że nie będzie to łatwe starcie.

Do pierwszej poważnej sytuacji bramkowej dla gości doszło w 15. minucie, jednakże bramkarz Motoru świetnie interweniował, zachowując czyste konto dla swojej drużyny. Kilka minut później nastąpił zwrot akcji, gdy jeden z zawodników Zagłębia otrzymał czerwoną kartkę za brutalne faulowanie.

Wykorzystując przewagę liczebną, Motor zaczął narzucać jeszcze szybsze tempo gry, co zaowocowało kolejnymi trafieniami. W 30. minucie piłkarze z Sosnowca podwyższyli prowadzenie po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego.

Po przerwie Zagłębie próbowało odwrócić losy spotkania, jednak dobrze zorganizowana defensywa Motoru skutecznie blokowała ich ataki. W 60. minucie gospodarze ponownie trafili do siatki, ustalając wynik na 3:0.

Ostatnie minuty należały do Motoru, który nie zwalniał tempa i szukał kolejnych bramek. W samej końcówce meczu udało im się jeszcze raz pokonać bramkarza Zagłębia, ustalając tym samym wynik końcowy na 4:0 na swoją korzyść.

Po tym zwycięstwie Motor Sosnowiec umocnił swoją pozycję w tabeli ligowej, zdobywając cenne trzy punkty. Dla zawodników i kibiców to był wieczór pełen radości i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na boisku.

Opublikowano: 08 grudnia 2023