Świdnik: Przerwana seria

13. kolejka TAURON 1. Ligi okazała się pechowa dla siatkarzy z lotniczego miasta. PZL LEONARDO Avia Świdnik przegrała z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3 (23:25, 25:20, 22:25, 18:25).

Początek meczu należał do Avii. Podopieczni Jakuba Guza zbudowali przewagę i przy stanie 15:11 wydawało się, że nic złego w tym secie im już nie grozi. Nonszalancja rozgrywającego,

który popełnił kilka rażących błędów, zniweczyła jednak ich wysiłki. Lechia zaczęła odrabiać straty, a kiedy nadeszła końcówka seta, to tomaszowianie okazali się bardziej zimną krewią. W efekcie pierwsza partia padła łupem gości.

Drugiego seta Avia zaczęła ambitnie, lecz nie była w stanie utrzymać tempa. Brak skuteczności w ataku i niepewność w obronie pozwoliły Lechii na przejęcie inicjatywy. Mimo prób odrobienia strat, Świdnik musiał uznać wyższość rywala.

Trzeci set toczył się pod znakiem zaciętej walki. Avia walczyła do ostatnich sił, jednak nie potrafiła złamać oporu Lechii. W kluczowych momentach znowu popełniali błędy, co przyczyniło się do kolejnej porażki.

Ostatnia partia była jednostronnym widowiskiem. Lechia wykorzystała swoją przewagę psychiczną i techniczną, a Świdnik nie miał już nic do powiedzenia. Set zakończył się szybko, a zwycięstwo trafiło w ręce gości.

Niezwykle zawiedzeni zawodnicy Avii muszą teraz skupić się na analizie popełnionych błędów i pracy nad ich poprawą. Przed nimi jeszcze wiele spotkań, a kolejne porażki mogą zniweczyć ich szanse na awans.

Opublikowano: 10 grudnia 2023