Rezerwy Startu Lublin pozostają w grze o najlepszą ósemkę

Rezerwy Startu Lublin nie zamierzają odpuszczać w walce o najlepszą ósemkę sezonu. Podopieczni Michała Sikory w ostatnim meczu pokonali Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka i tym samym umocnili się na miejscu dające szansę na awans do fazy play-off.

W niedzielne popołudnie na boisku w Ostrów Mazowieckiej odbył się mecz 23. kolejki III ligi grupy I, w którym rezerwy Startu Lublin zmierzyły się z miejscowym zespołem. Obie drużyny miały przed sobą ważne zadanie - zapewnienie sobie jak najlepszej pozycji w tabeli przed zbliżającą się fazą play-off. Ostatecznie to podopieczni Michała Sikory okazali się lepsi, wygrywając 2:0.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, a obie drużyny starały się przejąć inicjatywę. W 32. minucie gry to jednak rezerwy Startu objęły prowadzenie po skutecznym uderzeniu Mateusza Woźniaka. Następnie gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale defensywa gości wytrzymała naciski i do przerwy nie padł już żaden gol.

W drugiej połowie gra toczyła się już głównie pod dyktando rezerw Startu, które kontrolowały przebieg spotkania. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się także Sebastian Białobrzeski, ustalając wynik meczu na 2:0 dla gości. Pomimo starań, Sokół nie zdołał już odrobić strat i ostatecznie musiał uznać wyższość rezerw Startu Lublin.

Dzięki tej wygranej drużyna Michała Sikory umocniła się na siódmym miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 37 punktów. To daje im nadzieję na walkę o najlepszą ósemkę i awans do fazy play-off. Niewątpliwie ostatnie zwycięstwo jest dla rezerw Startu dużym krokiem w tym kierunku.

W kolejnym meczu, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, rezerwy Startu Lublin zmierzą się u siebie z liderem tabeli - Włókniarzem Mirbud Krasnystaw. To będzie prawdziwe wyzwanie dla podopiecznych Michała Sikory, ale z pewnością będą oni dążyć do kolejnych punktów w walce o awans.

Trzymamy kciuki za rezerwy Startu Lublin i liczymy, że uda im się osiągnąć swój cel i zakwalifikować do fazy play-off. Wierzymy w umiejętności i determinację drużyny, która chce udowodnić, że nie jest przypadkowym zespołem w lidze. Brawo, rezerwy Startu!

Opublikowano: 18 grudnia 2023