Świdnik: Przełamali fatum Bydgoszczy

To było coś więcej niż zwykły mecz ligowy. To była walka o przełamanie jedynego zespołu, który wygrał z Avią wszystkie mecze od jej powrotu na pierwszoligowe parkiety. W spotkaniu 9. kolejki TAURON 1. Ligi PZL LEONARDO Avia Świdnik pokonała BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:1 (26:24, 15:25, 25:17, 26:24). Mecz rozpoczął się fatalnie dla świdniczan. Visła

W pierwszym secie zawodniczki z Świdnika miały spore problemy ze skuteczną grą, popełniając wiele błędów. Visła wykorzystywała to i prowadziła przez większość seta. Jednakże w kluczowych momentach Avia zdołała zebrać się do walki i dzięki zaciętemu wysiłkowi odwróciła losy seta na swoją korzyść, wygrywając go 26:24.

Drugi set nie rozpoczął się dobrze dla gospodyń, które szybko straciły prowadzenie. Visła znacznie poprawiła swoją grę, wykorzystując słabości obronne Avii. Pomimo desperackich prób świdnickiej drużyny, Bydgoszcz utrzymywała swoją przewagę, wygrywając seta 25:15.

Po utracie drugiego seta zawodniczki Avii nie poddały się. Wręcz przeciwnie, zmotywowane przez swoich kibiców, powróciły na parkiet z determinacją do zwycięstwa. Trzeci set był widowiskiem walki na każdym metrze boiska. Jednak to Świdniczanki były bardziej zdeterminowane i skoncentrowane, co zaowocowało pewnym zwycięstwem 25:17.

Czwarty set był zacięty jak nigdy dotąd. Obie drużyny walczyły o każdy punkt, a atmosfera na trybunach sięgnęła zenitu. Mimo że Visła grała bardzo agresywnie, Avia nie poddała się i dzięki wielkiemu wysiłkowi oraz doskonałej grze w końcówce, zdołała zwyciężyć 26:24, kończąc tym samym mecz wynikiem 3:1.

To zwycięstwo ma ogromne znaczenie dla Avii Świdnik. Po serii porażek z Visłą w poprzednich spotkaniach, zdobycie trzech punktów daje im nie tylko cenny impuls motywacyjny, ale także pokazuje, że potrafią pokonać każdego przeciwnika, nawet tego najbardziej wymagającego.

Dla BKS Visły Proline Bydgoszcz to z kolei bolesna porażka, która z pewnością zmusi ich do przemyślenia swojej strategii i poprawy słabych punktów. Jednakże, mimo tej porażki, obie drużyny zaprezentowały widowiskową i pełną pasji grę, co z pewnością docenią kibice obu klubów.

Opublikowano: 12 listopada 2023