lublin i okolice - informacje

Świdnik: Mistrzowie recytacji (foto)


Świdnik: Mistrzowie recytacji (foto)

  

O tym, że w powiecie jest wielu miłośników recytacji, przekonaliśmy się już podczas niejednego konkursu. Dziś jednak poznaliśmy najlepszych z najlepszych w jubileuszowej edycji wydarzenia. W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się finał XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego poezji Anny Kamieńskiej. W zmaganiach wzięło udział 13 osób, które przedstawiły wiersze Anny Kamieńskiej, a także poezję Wisławy Szymborskiej.

Wśród uczestników nie zabrakło wrażliwych dusz, które w swoich interpretacjach potrafiły ukazać głębię lirycznych tekstów. Atmosfera była nasycona emocjami, a słowa poetów nabrały nowego wymiaru dzięki zaangażowaniu recytatorów.

Warto podkreślić, że poezja Anny Kamieńskiej i Wisławy Szymborskiej to niezwykłe wyzwanie dla każdego interpretatora. Ich teksty pełne są subtelnych niuansów, które wymagają wnikliwej analizy i wrażliwego podejścia. Jednak uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania, prezentując swoje interpretacje z pasją i zaangażowaniem.

Decyzja jury nie była łatwa, ponieważ poziom prezentacji był bardzo wysoki. Ostatecznie jednak wyłoniono zwycięzców, którzy zachwycili zarówno wirtuozerią interpretacji, jak i głębią przekazu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Nowak, która zaskarbiła sobie uznanie jury niezwykle czułą interpretacją wiersza Anny Kamieńskiej "Szukam słowa". Jej głos wypełniony emocją poruszył serca słuchaczy, pozostawiając niezapomniane wrażenie.

Drugie miejsce przypadło Adamowi Kowalskiemu, który brawurowo odczytał fragmenty poezji Wisławy Szymborskiej, emanując pewnością siebie i głębią przemyśleń. Jego występ był prawdziwą lekcją interpretacji dla wszystkich obecnych.

Trzecie miejsce zdobyła Natalia Wiśniewska, której subtelna gra emocjami w wierszu "Nic dwa razy" Anny Kamieńskiej poruszyła niejedno serce. Jej interpretacja była pełna delikatności i głębokiego zrozumienia tekstu.

Cała gala była nie tylko okazją do prezentacji talentów recytatorskich, ale także do wspólnego celebrowania poezji. Publiczność, zgromadzona w bibliotece, mogła delektować się pięknem słowa, które nabierało nowego znaczenia w ustach utalentowanych recytatorów.

Jubileuszowa edycja konkursu udowodniła, że sztuka recytacji jest nadal żywa i cieszy się dużym zainteresowaniem. To także doskonała okazja do odkrywania piękna polskiej poezji i pielęgnowania jej tradycji wśród kolejnych pokoleń.



Opublikowano: 16 listopada 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.
?/a>