Świdnik: Kolejny skalp siatkarzy Avii

W 10. kolejce TAURON 1. Ligi siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik triumfowali nad Gwardią Wrocław 3:1 (25:15, 18:25, 25:20, 25:15). Niezwykłe widowisko na parkiecie dopełniło wybór Damiana Wierzbickiego, atakującego Avii, na tytuł MVP tego starcia.

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy, którzy z impetem weszli na boisko, zyskując kilkupunktową przewagę nad przeciwnikiem. Jednak po chwili to wrocławianie zaczęli dyktować warunki gry, odnosząc sukcesywnie punkt za punktem. Wyrównana walka trwała do samego końca seta, kiedy to Avia zdołała przejąć kontrolę nad grą, doprowadzając do zwycięstwa 25:15.

Drugi set okazał się znacznie bardziej zacięty, a zawodnicy Gwardii Wrocław zdecydowanie podkręcili tempo gry, odnosząc pewne zwycięstwo 25:18. Avia, mimo zażartej walki, musiała uznać wyższość przeciwnika, co jednocześnie dało impuls do jeszcze większego zaangażowania w kolejnych partiach.

Trzeci set przyniósł widzom kolejne emocje, gdyż obie drużyny prezentowały wysoki poziom siatkarskiego kunsztu. Mimo chwilowych zmian w prowadzeniu, to Avia utrzymywała przewagę i zakończyła ten set wynikiem 25:20.

Czwarta odsłona meczu była prawdziwym popisem umiejętności siatkarskich Avii Świdnik. Z determinacją i zgraniem pokonali oni Gwardię Wrocław, zakończając set wynikiem 25:15 i przypieczętowując tym samym swoje zwycięstwo w całym spotkaniu.

Warto podkreślić, że Damian Wierzbicki, będący atakującym Avii, odegrał kluczową rolę w sukcesie swojego zespołu. Jego skuteczność w ataku oraz wsparcie dla kolegów z drużyny pozwoliły Avii na pokonanie silnego rywala.

Gratulujemy Avii Świdnik zwycięstwa w 10. kolejce TAURON 1. Ligi oraz Damiana Wierzbickiego za zasłużony tytuł MVP tego spotkania!

Opublikowano: 19 listopada 2023