Świdnik: Bez niespodzianki w Jaworznie

W sobotni wieczór siatkarze PZL LEONARDO Avii Świdnik stali na wysokości zadania i zdominowali spotkanie z beniaminkiem TAURON 1. Ligi, MCKiS Jaworzno, zwyciężając 3:0. Kluczową postacią meczu okazał się Damian Wierzbicki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej dominacji Avii, która już na początku pierwszego seta objęła prowadzenie. Skuteczność ataków oraz solidna gra blokiem pozwoliły drużynie z Świdnika na szybkie zbudowanie przewagi, którą utrzymali do końca seta, wygrywając go przekonująco.

Choć gra Avii nie była idealna, szczególnie w pierwszej części drugiego seta, to jednak doświadczenie i umiejętności zawodników pozwoliły im na szybkie odbicie się po chwilowej niestabilności. Znów to Wierzbicki był jednym z kluczowych graczy, punktując regularnie i skutecznie wspierając swoją drużynę w decydujących momentach.

Trzeci set potwierdził dominację Avii, która już od początku narzuciła tempo rywalom z Jaworzna. Ataki, które nie dawały szans na obronę, oraz precyzyjne zagrywki skutecznie zdezorganizowały grę MCKiS. Ostatecznie set zakończył się wysokim wynikiem na korzyść gospodarzy, zapewniając im pewne zwycięstwo w całym meczu.

MVP spotkania, Damian Wierzbicki, podkreślił po meczu, że kluczem do sukcesu było skoncentrowanie się na własnej grze i utrzymanie wysokiego tempa przez całe spotkanie. "Jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa, ale wiemy, że przed nami jeszcze wiele pracy. Musimy pracować nad niektórymi elementami gry, aby być jeszcze silniejszym zespołem" - dodał atakujący.

Avia Świdnik kontynuuje swoją dobrą passę w rozgrywkach, zbliżając się coraz bardziej do celu, jakim jest awans do wyższej ligi. Mecz z MCKiS Jaworzno pokazał, że zespół potrafi radzić sobie z różnymi wyzwaniami i utrzymywać wysoki poziom gry przez całe spotkanie.

Opublikowano: 05 listopada 2023