Świdnik: Avia w 3. rundzie PP

W środowy wieczór w Świdniku doszło do starcia na szczycie drugiej rundy Pucharu Polski. PZL LEONARDO Avia Świdnik wygrała w nim z BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:19, 23:25, 25:12, 25:15). W kolejnej fazie żółto-niebieskich czeka wyjazd do Chełma na mecz z Bogdanką Arką. Oba zespoły przystąpią do rywalizacji w dobrych nastrojach, jednak tylko jedna drużyna awansuje do kolejnej rundy.

Avia Świdnik, która jest liderem w swojej grupie w III lidze, przystąpiła do meczu z BBTS Bielsko-Biała jako faworyt. Mimo to, nie mogliśmy być pewni, jak potoczą się losy tego pojedynku. Oba zespoły miały już za sobą zwycięstwa w poprzednich rundach Pucharu Polski i chciały kontynuować swoją dobrą passę.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny walczyły o każdy punkt, a przewaga na boisku zmieniała się co chwilę. W końcu to Avia Świdnik zdołała wygrać pierwszego seta, pokonując rywali 25:19. Jednak BBTS Bielsko-Biała nie zamierzała się poddawać i w drugim secie odwróciła sytuację na swoją korzyść, wygrywając 25:23.

W trzecim secie to już Avia Świdnik kontrolowała przebieg gry. Zespół ten grał skutecznie i nie dawał szans rywalom. Ostatecznie wygrali 25:12 i to oni mieli już tylko krok do awansu do kolejnej rundy. W czwartym secie żółto-niebiescy nie zwalniali tempa i pewnie wygrali 25:15, zapewniając sobie zwycięstwo w całym meczu.

Po tym meczu Avia Świdnik zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie i jest już blisko awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Jednak najważniejsze wyzwanie czeka na nich już w najbliższym meczu, gdzie zmierzą się z Bogdanką Arką z Chełma. Ten mecz zapowiada się na prawdziwe emocje, ponieważ oba zespoły są bardzo zmotywowane i chcą awansować do kolejnej rundy. Trzymamy kciuki za naszych żółto-niebieskich!

Opublikowano: 23 listopada 2023