Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozbity przez Fenerbahce Alagoz Holding [zdjęcia]

Zespół Polski Cukier AZS UMCS Lublin zostaje rozbity przez turecki Fenerbahce Alagoz Holding w meczu Euroligi Kobiet.

W meczu, który odbył się na własnym terenie, lublinianki przegrywają aż 50:85. Wynik ten jednoznacznie pokazuje, że turecki zespół był zdecydowanie lepszy od polskiego.

Należy jednak dodać, że przed spotkaniem okazało się, że z drużyną żegna się Channon Fluker, która opuszcza klub z powodu osobistych przyczyn. Trener Krzysztof Szewczyk postanowił wstrząsnąć zespołem po takiej sensacyjnej informacji.

Polki nie były w stanie poradzić sobie z szybką i skuteczną grą tureckiego zespołu. Już od pierwszych minut meczu było widać, że Fenerbahce Alagoz Holding jest zdecydowanie lepsze i nie zamierza odpuszczać.

W drugiej kwarcie polskie zawodniczki próbowały się odbić, ale tureckie gwiazdy nie dawały im szans. Ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 24:47 dla gości.

Druga połowa to już formalność, a Fenerbahce Alagoz Holding utrzymuje swoją przewagę. Lublinianki nie mogły znaleźć sposobu, aby zatrzymać szybką i skuteczną grę tureckiego zespołu. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 50:85 dla Fenerbahce Alagoz Holding.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin musi teraz szybko odbudować się po takiej porażce i przygotować do kolejnych spotkań w Eurolidze Kobiet. Niewątpliwie odejście Channon Fluker będzie ogromną stratą dla zespołu, ale trzeba wierzyć, że polskie zawodniczki będą w stanie pokazać swoją siłę i ambicję w kolejnych meczach.

Na szczęście dla polskich kibiców, najważniejsze rozgrywki w kraju dopiero się rozpoczynają, więc będzie jeszcze wiele okazji, aby wspierać swoje ulubione drużyny. Trzeba trzymać kciuki za polskie zespoły i wierzyć w ich sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Opublikowano: 01 listopada 2023