|||
lublin i okolice - informacje

...

Historia sukcesu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym: narodziny angolskich lwiątek


Historia sukcesu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym: narodziny angolskich lwiątek

Mają po dwa miesiące. Lwiątka angolskie, 2 samiczki i 2 samce, przyszły na świat w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Pracownicy Zoo w Chorzowie podkreślają z dumą, że ich placówka dołączyła tym samym - jako trzecia na świecie - do elitarnego grona ogrodów zoologicznych, gdzie ten gatunek rozmnaża się w niewoli.

Narodziny czterech lwiątek angolskich to nie tylko powód do radości, ale również owoc długotrwałych starań i zaangażowania zespołu zoologów oraz personelu Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. To wyjątkowy sukces, który zwiększa liczbę osobników tego zagrożonego gatunku w niewoli, przyczyniając się do jego ochrony przed wyginięciem.

Gatunek lwa angolskiego (Panthera leo melanochaita) jest szczególnie zagrożony w swoim naturalnym środowisku, głównie przez utratę siedlisk oraz kłusownictwo. Dlatego każde urodzone lwiątko ma ogromne znaczenie dla programów hodowlanych prowadzonych przez ogrody zoologiczne na całym świecie.

Angolskie lwiątka, mimo że mają zaledwie dwa miesiące, już zdążyły zdobyć sympatię zarówno pracowników zoo, jak i odwiedzających. Są symbolem nadziei i przypominają nam o konieczności ochrony dzikiej przyrody oraz zachowania różnorodności biologicznej.

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie od dawna angażuje się w projekty ochrony zagrożonych gatunków, jednak narodziny angolskich lwiątek są wyjątkowym wydarzeniem, które stanie się częścią historii ogrodu. To również dowód na wysoki poziom opieki nad zwierzętami oraz umiejętności zoologów w zakresie reprodukcji zwierząt zagrożonych wyginięciem.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 04 listopada 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.