Górnik Łęczna bez szans w wyjazdowym starciu ze Stalą Rzeszów

Po przerwie reprezentacyjnej kibice Górnika Łęczna z utęsknieniem oczekiwali powrotu swojej drużyny na ligowe boiska. Niestety, sobotni mecz przeciwko Stali Rzeszów nie spełnił oczekiwań sympatyków zielono-czarnych. Choć przed przerwą w grze dominowali, tym razem piłkarze Górnika nie zdołali przeciwstawić się rywalom, co skutkowało bolesną porażką 0:3.

Górnik Łęczna zawiódł - to stwierdzenie można by uznać za jednoznaczne podsumowanie meczu. Po tak długiej przerwie kibice spodziewali się, że ich ulubieńcy wrócą na boisko pełni zapału i gotowi do walki o zwycięstwo. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna, a piłkarze z Łęcznej nie potrafili odnaleźć się na murawie. Nie dość, że nie stworzyli klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika, to jeszcze oddali trzy gole rywalom, co z pewnością nie jest wynikiem, którym mogliby się pochwalić.

Na szczególną krytykę zasługuje gra ofensywna Górnika. Zawodnicy nie potrafili skutecznie przekładać się na akcje bramkowe, co w efekcie sprawiło, że bramkarz rywali nie miał większych problemów z utrzymaniem czystego konta. Pomimo posiadania kilku świetnych zawodników w swoich szeregach, zespół z Łęcznej nie potrafił znaleźć drogi do bramki przeciwnika, co jest niepokojącym sygnałem dla trenera i całego sztabu szkoleniowego.

Maciej Gostomski zawiodł - to kolejny nieoczekiwany element sobotniego spotkania. Zazwyczaj pewny siebie i skuteczny bramkarz Górnika miał bardzo słaby dzień. Trzy stracone bramki to wynik, który na pewno nie jest typowy dla tego doświadczonego zawodnika. Pytanie, czy był to tylko chwilowy zgrzyt w jego formie, czy może sygnał, że należy się zastanowić nad zmianami w ustawieniu drużyny.

Co dalej dla Górnika Łęczna? Po tak bolesnej porażce pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Jedno jest pewne - drużyna musi szybko otrząsnąć się po tym nieudanym meczu i skupić na poprawie swojej gry. Wielu kibiców wciąż wierzy w potencjał tej ekipy i liczy na to, że porażka z Stalą Rzeszów będzie tylko chwilowym załamaniem, a nie początkiem kryzysu. Czas pokaże, czy zielono-czarni zdołają podnieść się po tej klęsce i powrócić na właściwe tory.

Opublikowano: 25 listopada 2023