Znakomita inauguracja koszykarek Bogdanki AZS UMCS II Lublin

Koszykarki Bogdanki AZS UMCS II Lublin zainaugurowały sezon w II lidze odniosąc zwycięstwo nad AZS Uniwersytetem Gdańskim 62:51.

Podopieczne trenera Jacka Zięby w końcu mogą cieszyć się z powrotu na parkiety po przerwie spowodowanej pandemią. Mimo trudnego okresu przygotowawczego, zespół z Lublina udowodnił, że jest w dobrej formie i zasłużenie wygrał pierwsze spotkanie sezonu.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki, jednak po pierwszej kwarcie to koszykarki Bogdanki AZS UMCS II Lublin prowadziły minimalnie 17:16. W kolejnych kwartach gospodynie zaczęły jednak odskakiwać i ostatecznie wywalczyły zwycięstwo.

W drużynie z Lublina najlepszą zawodniczką okazała się Klaudia Wójcik, zdobywając 16 punktów i 8 zbiórek. Wsparcie dla niej stanowiły Maria Kozłowska i Karolina Zawadzka, które dołożyły kolejno 14 i 13 punktów.

Po meczu trener Zięba nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych. "To był trudny mecz, ale dziewczyny pokazały charakter i determinację. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wyglądała nasza gra w defensywie i w ataku. To dobry prognostyk na przyszłość." - powiedział szkoleniowiec.

W kolejnym meczu koszykarki Bogdanki AZS UMCS II Lublin zmierzą się z KS AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, który również wygrał swoje pierwsze spotkanie. Będzie to ważny mecz dla obu drużyn, które chcą pokazać, że są w stanie walczyć o czołowe miejsca w tabeli.

Mamy nadzieję, że koszykarki Bogdanki AZS UMCS II Lublin będą kontynuować swoją dobrą grę i pokazywać swoje umiejętności w kolejnych meczach. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Opublikowano: 11 października 2023