Świdnik: Przerwana passa zwycięstw

Po trzech kolejnych wygranych Świdniczanka Świdnik z dużym apetytem udawała się w sobotę na stadion przy Turystycznej. Spotkanie w początkowej fazie mogło utwierdzić piłkarzy w przekonaniu, że jest bardzo duża szansa na kolejne zwycięstwo. Gra od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy, a sytuacje Szymali z 25 minuty czy Morenkova z 33 mogły otworzyć spotkanie wcześniej.

Świdniczanka Świdnik, dobrze dysponowana po ostatnich zwycięstwach, szybko objęła prowadzenie. Pierwsza bramka padła już w 15. minucie po zaskakującym strzale z dystansu. Gospodarze kontynuowali nacisk, co zaowocowało kolejnym trafieniem w 28. minucie po skutecznym rzucie wolnym.

Energiczna gra zespołu Świdniczanki zaskoczyła rywali, którzy mieli problemy z organizacją obrony. Pomimo starań gości, którzy próbowali kontratakować, to gospodarze byli bardziej skuteczni w wykorzystywaniu sytuacji podbramkowych. W 39. minucie padła trzecia bramka, co zdecydowanie przesądziło o wyniku pierwszej połowy.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian w przebiegu gry. Świdniczanka kontrolowała wydarzenia na boisku, starając się utrzymać wysoki pressing i nie dawać przeciwnikowi szans na odrobienie strat. Pomimo zmiany taktyki przez przeciwnika, defensywa gospodarzy była nie do przejścia.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść Świdniczanki Świdnik, która tym samym zanotowała czwartą z rzędu wygraną w sezonie. Trener drużyny nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, podkreślając znaczenie skuteczności w ofensywie i solidności w defensywie.

Zbliżające się kolejne spotkania ligowe będą stanowiły prawdziwe wyzwanie dla Świdniczanki, która zyskuje coraz większe uznanie wśród kibiców i ekspertów. Czy uda im się utrzymać imponującą passę zwycięstw? Przekonamy się już niedługo!

Opublikowano: 02 października 2023