Świdnik: Powrót na zwycięską ścieżkę (foto)

W 13. kolejce rozgrywek 3 ligi grupy 4 piłkarze Avii Świdnik podejmowali spadkowicza z drugiej ligi – Garbarnię Kraków. Po ciekawym spotkaniu lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1.

Od początku meczu widać było, że to nie będzie nudne spotkanie. Oba zespoły prezentowały ciekawą i ofensywną grę, co przyniosło wiele emocji dla kibiców. Już w pierwszej połowie Avia miała kilka groźnych sytuacji, ale brakowało skuteczności w wykończeniu akcji.

W drugiej połowie Garbarnia próbowała odwrócić losy meczu, jednak to Avia była bardziej skuteczna. W 65. minucie to właśnie gospodarze objęli prowadzenie po golu strzelonym przez Kamila Kowalskiego. Garbarnia nie poddała się i kilka minut później doprowadziła do wyrównania po trafieniu Artura Nowaka.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 83. minucie na boisku pojawił się Michał Woźniak i to właśnie on strzelił zwycięskiego gola dla Avii. Garbarnia próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale gospodarze utrzymali wynik i cieszyli się z kolejnych 3 punktów.

Avia tym samym powróciła na zwycięską ścieżkę po porażce w poprzedniej kolejce. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Świdnika utrzymali się w czołówce tabeli i nadal mają szansę na awans do wyższej ligi.

Mecz z Garbarnią był dowodem, że drużyna Avii jest w dobrej formie i potrafi pokonać nawet silniejszych rywali. Kibice mogą być zadowoleni z widowiska, które zaserwowali im piłkarze obu drużyn. W kolejnych meczach Avia będzie musiała utrzymać taką samą formę, aby osiągnąć swoje cele w tym sezonie.

Opublikowano: 22 października 2023