Świdnik: Lider pokazał charakter

lessSkopiuj kod

W 10. kolejce III Ligi gr. IV Avia Świdnik wyjechała do Ożarowa, by zmierzyć się tam ze Starem Starachowice. Żółto-niebiescy, pomimo że do 79 minuty przegrywali, ostatecznie pokonali miejscowych 2:1. Obie bramki strzelił lider klasyfikacji strzelców – Adrian Paluchowski. Gospodarze dotychczas nie przegrali u siebie ani razu, tracąc w tych meczach tylko jedną bramkę. Zapowiadało

się zatem trudne starcie dla drużyny gości. Jednakże Avia Świdnik, niezrażona statystykami i atmosferą na boisku, podjęła wyzwanie i z determinacją walczyła o zwycięstwo. Decydującą bramkę na wagę trzech punktów zdobył właśnie Paluchowski, który tym samym pokazał, dlaczego jest kluczowym graczem swojego zespołu.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. Avia Świdnik nie zamierzała jednak odpuścić i szybko przejęła inicjatywę na boisku. Mimo kilku groźnych sytuacji nie udało im się jednak pokonać bramkarza rywali przed przerwą.

Druga połowa to ciągła presja gości, którzy desperacko szukali drogi do bramki. W końcu, po licznych próbach, skuteczność udowodnił Paluchowski, wpisując się na listę strzelców dwukrotnie w ciągu zaledwie kilku minut. To było wystarczające, by odwrócić losy meczu na korzyść Avii Świdnik.

Po ostatnim gwizdku sędziego na twarzach zawodników Avii malował się ogromny uśmiech. To zwycięstwo nie tylko umocniło ich pozycję w tabeli, ale także udowodniło, że w piłce liczy się nie tylko indywidualna klasa, ale także zespół i determinacja do walki do samego końca.

Opublikowano: 01 października 2023