Świdnik: Derby na remis

W sobotnie popołudnie doszło do derbów województwa lubelskiego. Chełmianka Chełm podejmowała Avię Świdnik. Po ciekawym meczu, pełnym derbowych emocji padł remis 2:2. Przez większą część spotkania to goście byli stroną przeważającą.

Po średnim początku z każdą minutą tworzyli coraz więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. W 16 minucie zabrakło im jednak koncentracji przy stałym fragmencie gry.

Chełmianka Chełm, mimo początkowych trudności, zdołała odpowiedzieć na prowadzenie Avii Świdnik. Po golu strzelonym w 32 minucie odzyskali wiarę w swoje umiejętności i zaczęli narzucać swój styl gry.

Drugą połowę zaczęli odważnie, starając się przejąć inicjatywę na boisku. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 54 minucie, gdy zdołali doprowadzić do wyrównania.

Jednak Avia Świdnik nie zamierzała się poddać. Ich determinacja przyniosła efekt w 71 minucie, kiedy ponownie wyszli na prowadzenie. Chwilę radości fanów przerwał jednak gol Chełmianki w 81 minucie, ustalając wynik na 2:2.

Mimo że żadna z drużyn nie sięgnęła po pełną pulę punktów, mogą być zadowolone z przedstawionego widowiska. Derby zawsze przyciągają uwagę kibiców i są prawdziwą ucztą piłkarską dla miłośników sportu.

Opublikowano: 29 października 2023