|||
lublin i okolice - informacje

...

Rozmowa z Patrykiem Błaziakiem, trenerem piłkarek nożnych Górnika Łęczna


Rozmowa z Patrykiem Błaziakiem, trenerem piłkarek nożnych Górnika Łęczna

cssSkopiuj kod

Patryk Błaziak to postać, która w polskim futbolu kobiecym zyskała rozpoznawalność i szacunek. Jako trener piłkarek nożnych Górnika Łęczna od lat odnosi sukcesy, budując drużynę na zasadach profesjonalizmu, pasji i zaangażowania.

W rozmowie z Błaziakiem poznajemy tajniki jego pracy oraz spojrzenie na rozwój żeńskiego futbolu w Polsce. "Trening piłkarek to nie tylko praca na boisku. To także budowanie relacji, motywowanie zawodniczek i wspólne dążenie do sukcesu" - mówi Błaziak.

Pytany o największe wyzwania, jakie napotyka jako trener, Błaziak zaznacza konieczność ciągłego podnoszenia poziomu zawodniczek oraz walkę z stereotypami dotyczącymi futbolu kobiecego. "Wciąż spotykamy się z niedowierzaniem, że kobiety mogą być równie kompetentne i zdolne do gry w piłkę nożną jak mężczyźni. Naszą misją jest zmiana tych przekonań poprzez osiąganie sukcesów na boisku" - podkreśla.

Jako trener, Błaziak stawia na rozwój osobisty swoich zawodniczek nie tylko jako piłkarek, ale również jako jednostek. "Chcemy, aby dziewczyny wychodziły z naszych treningów nie tylko lepszymi zawodniczkami, ale także pewniejszymi siebie kobietami gotowymi na wyzwania, jakie stawia przed nimi życie" - wyjaśnia.

Patrząc w przyszłość, trener Górnika Łęczna widzi ogromny potencjał w polskim futbolu kobiecym. "Coraz więcej dziewczyn decyduje się na grę w piłkę nożną, a infrastruktura oraz wsparcie dla żeńskiego futbolu stale rosną. To napawa optymizmem i daje nadzieję na dalszy rozwój dyscypliny w Polsce" - zaznacza.

Rozmowa z Patrykiem Błaziakiem pokazuje, że futbol kobiecy w Polsce ma swoich niezłomnych orędowników, gotowych do ciężkiej pracy i walki o uznanie i szacunek, których zawodniczki zasługują.


Na podstawie: Źródła



Opublikowano: 11 października 2023

Dodaj komentarz! Subskrybuj! Wspieraj LubelakEU


...


Regulaminy Bez hejtu i mowy nienawiści.
Popisz się z kulturą osobistą 🌹.