Polski Cukier AZS UMCS Lublin zgodnie z planem rozgromił MKS Pruszków [zdjęcia]

Mistrzynie Polski znowu pokazały klasę. Po czwartkowej wygranej w Eurolidze tym razem Polski Cukier AZS UMCS łatwo poradził sobie z MKS Pruszków. Lublinianki wygrały u siebie 88:55.

Mecz rozpoczął się od zaciętej walki obu drużyn. Przez pierwsze minuty gra była wyrównana, ale to gospodynie szybko przejęły inicjatywę. Dzięki świetnej grze w ataku i skuteczności rzutów, Lublinianki zdobyły przewagę już w pierwszej kwarcie.

Drugą kwartę zespół Polskiego Cukru AZS UMCS rozpoczął z jeszcze większym impetem. Skuteczność rzutów z dystansu sprawiła, że przewaga Lublinianek zwiększyła się do 20 punktów. MKS Pruszków próbował odrobić straty, ale nie był w stanie powstrzymać ataków gospodyń.

W drugiej połowie meczu Polski Cukier AZS UMCS nie zwalniał tempa. Wysokie prowadzenie pozwoliło na rotację w składzie i odpoczynek dla najlepszych zawodniczek. Mimo to, Lublinianki utrzymywały wysoką skuteczność i nie dawały szans przeciwnikom na odrobienie strat.

Mecz zakończył się zwycięstwem Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin 88:55. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Magda Kacperska, która zdobyła aż 23 punkty i 6 zbiórek. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

Po meczu trener Lublinianek, Agnieszka Czyżewska, podkreśliła, że jej drużyna zagrała zgodnie z planem i wykorzystała wszystkie swoje atuty. - Jesteśmy bardzo zadowolone z dzisiejszego meczu. Pokazaliśmy, że jesteśmy nie tylko silnym zespołem w Europie, ale także w naszym kraju. Teraz musimy skupić się na kolejnych wyzwaniach i pracować nad swoimi błędami - powiedziała.

Podobnego zdania jest kapitan drużyny, Katarzyna Krężel. - Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, ale nie możemy przestawać pracować. Wciąż mamy dużo do udoskonalenia i musimy być przygotowane na każdy mecz. Nasz cel to obrona tytułu mistrzyń Polski i będziemy dążyć do tego z całych sił - zaznaczyła.

Po wygranej z MKS Pruszków, Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy Kobiet. Kolejne spotkanie czeka drużynę już za tydzień, kiedy to zmierzy się z Wisłą Kraków. Będzie to kolejny trudny mecz dla mistrzyń Polski, ale wiemy, że są w stanie pokazać swoją klasę i zdobyć kolejne punkty.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin to zespół, który od lat dominuje w polskiej koszykówce kobiet. Mimo wielu zmian w składzie, Lublinianki potrafią zachować swoją siłę i skuteczność. Dzięki takim zwycięstwom jak z MKS Pruszków, drużyna pokazuje swoją dominację i aspiruje do kolejnych tytułów.

MKS Pruszków natomiast musi jeszcze popracować nad swoją grą, aby przeciwstawić się silniejszym przeciwnikom. Mimo porażki z Polskim Cukrem AZS UMCS, pruszkowianki nie poddają się i będą dalej walczyć o dobre wyniki. Kibice mogą być pewni, że jeszcze nie raz zobaczą emocjonujące spotkania z ich udziałem.

Gratulujemy Polskiemu Cukrowi AZS UMCS Lublin kolejnego zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w lidze oraz na arenie międzynarodowej!

Opublikowano: 22 października 2023